Vialattea–Sestriere (Val di Susa) już od 979 zł

Vialattea–Sestriere (Val di Susa)

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 4
 • 28
 • 37
 • 5
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 4

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
400 km 95 km 220 km 85 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień51   €9   €
6 dni136 - 191   €51   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - marzec
odległość z Warszawy: ok. 1750 km
homepage: www.vialattea.it
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Vialattea–Sestriere (Val di Susa)

Vialattea, czyli Droga Mleczna to trzeci co do wielkości region narciarski we Włoszech. Ten ogromny obszar położony na granicy francusko-włoskiej składa się z 6 różnych ośrodków i obejmuje swoim zasięgiem 400 km tras. Dodatkowo wspólnym karnetem objęty jest także położony po stronie francuskiej ośrodek Montgenèvre. Dla prawdziwych miłośników białego szaleństwa nie bez znaczenia będzie fakt, że wszystkie stacje są ze sobą połączone siecią wyciągów i tras narciarskich. Stoki są tu zdecydowanie mniej zatłoczone niż w pozostałych częściach Alp, a sam region słynie z doskonałych tras, na których rozgrywane były konkurencje XX zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 r. Jest to więc idealne miejsce na wyjazd zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Sestriere, Cesana, Claviere i Sansicario. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Sestriere:
  Ośrodek położony na wysokości 2035 m n.p.m., jest stolicą regionu oraz jedną z najnowocześniejszych stacji w Alpach włoskich. Na narty przyjeżdżają do Sestiere głównie zaawansowani narciarze. Na szczycie Sises (2658 m n.p.m.) znajdą oni doskonałe trudne trasy. Jednocześnie Sestriere to nowoczesne centrum turystyczne, a jego bogata oferta umożliwia aktywne spędzanie czasu i uprawianie wszelkiego rodzaju sportów.

  Sauze d'Oulx:
  Typowa górska wioska położona na wysokości 1509 m n.p.m., z restauracjami serwującymi tradycyjne menu, w połączeniu z bardziej nowoczesnymi budynkami i pubami. Duży obszar z trzema uznanymi szkołami narciarskimi oraz gładki zaśnieżony płaskowyż na wysokości 2500 m sprzyjają rodzinnemu uprawianiu narciarstwa.

  Sansicario:
  Umiejscowiony w samym sercu regionu na wysokości 1700 m n.p.m. jest idealnym miejscem wypadowym dla osób chcących przedostać się w kilka minut do pozostałych ośrodków w regionie. Charakterystyczne położenie geograficzne daje szansę jazdy na nartach na stokach stale wystawionych na słońce. Sansicario to niewielka wioska z małymi sklepami oraz tradycyjnymi restauracjami.

  Claviere:
  Claviere leżące na wysokości 1760 m n.p.m., to doskonałe miejsce dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Duża liczba niebieskich tras pozwalają na szlifowanie narciarskich umiejętności. Jednocześnie z Claviere można dostać się wyciągami na słynną Monti della Lunę czyli Górę Księżycową.

  Cesana:
  Położona w centralnej części Vialattea na wysokości 1350 m n.p.m. daje możliwość odwiedzenia pozostałych ośrodków Drogi Mlecznej. Dzięki wyciągom można bezpośrednio przedostać się do Sansicario, Monti della Luna - Moon Mountains - Claviere, dając tym samym szereg możliwości narciarzom. Latem można tu spacerować po oznakowanych szlakach.

  Montgenèvre:
  Leżący już po francuskiej stronie ośrodek narciarski połączony wspólnym karnetem z Vialattea. Znajdują się tam zdecydowanie najłagodniejsze stoki spośród wszystkich ośrodków Drogi Mlecznej.

 • Warunki narciarskie


  Vialattea–Sestriere/ Val di Susa (wszystkie tereny):
  Teren położony jest na wysokości 1357 – 2035 m n.p.m., dzięki czemu dobre warunki śniegowe utrzymują się tu od grudnia do marca. Dolne partie stoków są dodatkowo naśnieżane.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Ogromny obszar Vialattea może odstraszać początkujących narciarzy, jednakże z całą pewnością znajdą oni dla siebie mnóstwo miejsc na szlifowanie swoich umiejętności. Najwięcej jest ich w
  Montgenévre, ponad połowa tras znajdujących się tu to łatwe niebieskie stoki. Równie wiele łatwych tras znajduje się w ośrodku Claviere.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Najwięcej jest czerwonych tras, które stanowią aż 56% wszystkich nartostrad. Vialattea to raj dla narciarzy średniozaawansowanych. Bez odpinania nart przemieszczać się tu można pomiędzy terenami 6 dużych ośrodków.

  Narty dla zaawansowanych:
  W rejonie Sestrierre na szczycie Sises (2658 m n.p.m.) zlokalizowano doskonałe, trudne trasy dla zaawansowanych narciarzy. Poza tym doświadczeni narciarze mają możliwość skorzystania z byłych oryginalnych olimpijskich tras w Sauze d'Oulx oraz Sestrierre.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  W całym rozległym rejonie Drogi Mlecznej nie brakuje miejsc do jazdy poza trasami. Jedynie w Cesannie z racji swojego położenia nie będzie to możliwe. Należy jednak pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem.

  Freestyle:
  Snowparki znajdują się niemal każdym z ośrodków Vialattea. Jedyne miejsce gdzie snowboardziści go nie znajdą to Cesana. Wystarczy jednak kilkuminutowa podróż wyciągiem do Sansicario aby skorzystać z najbliższego snowparku.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Tras do narciarstwa biegowego jak na tak duży obszar jest niewiele. W Sestriere oraz Claviere znajduje się ok. 10 km tras biegowych.

  Biegówki dla początkujących:
  Instruktorzy narciarstwa biegowego

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Bogatą ofertę rozrywki po nartach posiada Sauze d'Oulx oraz Sestriere, który jest stolicą regionu i najbardziej turystycznym miastem. Znajdują się tu liczne restauracje, puby i dyskoteki. Pozostałe ośrodki to zdecydowanie spokojniejsze miejsca.

  Aktywny wypoczynek:
  Bogatą ofertę aktywnego wypoczynku posiada Sestrierre. Znajdują się tu m.in. lodowisko oraz 18-dołkowe pole golfowe obejmujące obszar 2000 metrów kwadratowych. Poza tym lodowiska znajdują się także w Sauze d'Oulx, Montgenèvre oraz Claviere. Dodatkowo z Cesany prowadzą liczne szlaki spacerowe.

  Zwiedzanie:
  Dla miłośników sportów zimowych nie byle jaką atrakcją będą dawne obiekty olimpijskie, które przypominają o Zimowych Igrzyskach w Turynie z 2006 r.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Co roku odbywa się tu konkurs skoków narciarskich w Pragelato.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Dostępne są szkółki narciarskie.

  Opieka nad dziećmi:
  Znajdują się tu liczne przedszkola, zimowe parki zabaw oraz minikluby, w których dzieci mają zapewnione bezpieczne atrakcje.

 • Informacje dodatkowe


  • www.vialattea.it
  • www.comune.sestriere.to.it


Włochy - prognoza pogody

 • Umiarkowane opady deszczu
  22°C
  opady:
  7.45 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  81%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1008hPa
  wiatr:
  336°   3 km/h
  wsch. słońca:
  05:43
  zach. słońca:
  21:20
 • Częściowe zachmurzenie
  min.15°C max.27°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  168°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:43
  zach. słońca:
  21:20
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.13°C max.16°C
  opady:
  4.35 mm
  wiatr:
  308°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:43
  zach. słońca:
  21:20
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.14°C max.17°C
  opady:
  6.02 mm
  wiatr:
  316°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:44
  zach. słońca:
  21:20
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.15°C max.23°C
  opady:
  2.27 mm
  wiatr:
  89°   8 km/h
  wsch. słońca:
  05:44
  zach. słońca:
  21:20

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-2,-1,2,3,9,10,12,13,8,7,1,-2,6,9,12,14,22,23,25,26,20,18,8,5,2.0,4.0,7.0,8.5,15.5,16.5,18.5,19.5,14.0,12.5,4.5,1.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
544478886533
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
99,75,251,193,103,83,79,116,162,101,159,99,77,73,69,67,65,67,66,70,74,77,78,78
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
141214171417101215171717
Powered by: