Monte Bondone już od 897 zł

Monte Bondone

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 1
 • 1
 • 5
 • 0
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
20.5 km 6 km 13.5 km 1 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień30 - 35   €15 - 25   €
6 dni121 - 182   €61 - 115   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: listopad - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1460 km
homepage: www.trentino.to/montebondone
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Monte Bondone

Monte Bondone to ośrodek narciarski o długich tradycjach – już w latach 30. XX wieku powstał tu wyciąg Slittone projektu Giovanni Graffe. Ośrodek szybko zyskał uznanie miłośników białego szaleństwa i do dziś pozostaje często wybieranym miejscem na wyjazdy na narty. Ośrodek oferuje świetnie przygotowane, szerokie, dobrze nasłonecznione i w większości dośnieżane trasy. Monte Bondone to szczyt górski na 2090 m n.p.m., który okoliczni mieszkańcy nazywają górą Trentino. Natomiast miasteczko o tej samej nazwie znajduję się na wysokości 1300 m n.p.m. Trento znajdują się jedyne 15 km od Monte Bondone. Ośrodek jest częścią megakompleksu narciarskiego Superskirama Dolomiti, który w ramach jednego karnetu oferuje ponad 370 km tras zjazdowych.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Monte Bondone i Vaneze. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Monte Bondone:
  Ośrodek dysponuje szeroką siecią wyciągów oraz nowoczesnym systemem planowanego dośnieżania, który gwarantuje doskonałe warunki narciarskie na 23 km tras. Jest to kameralny ośrodek, w którym ciężko się zgubić, ale dzięki temu idealnie nadaje się na rodzinny wyjazd na narty. Trasy są szerokie, więc świetnie nadają się dla fanów carvingu. To także wymarzony ośrodek dla freestylerów, gdyż tutejszy snowpark zadowoli nawet najbardziej wymagających.

 • Warunki narciarskie


  Monte Bondone:
  Trasy narciarskie położone są na wysokości 1184 – 2090 m n.p.m., przez co dobre warunki narciarskie panują tu od listopada do kwietnia. Stoki Monte Bondone o ekspozycji południowej oraz te niżej położone są dodatkowo naśnieżane.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Ośrodek ten nadaje się doskonale do nauki i stawiania pierwszych kroków na nartach. Nie tylko trasy niebieskie, ale także, ze względu na szerokość, niektóre czerwone są odpowiednie się dla początkujących.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Fani carvingu doskonale odnajdą się w tym regionie, ponieważ trasy są na tyle szerokie, że pozwalają bez przeszkód uprawiać tę dyscyplinę. Wszyscy narciarze średniozaawansowani odnajdą przyjemność z jazdy na tych doskonale przygotowanych szerokich i widokowych stokach. Jest to więc dla nich doskonałe miejsce na wyjazd na narty.

  Narty dla zaawansowanych:
  Choć nie jest to ośrodek dedykowany narciarzom zaawansowanym, niektóre trasy też mogą być wymagające, jak np. zjazd Gran Pista o długości 3,5 km oraz różnicy wysokości ok. 800 m. Zaawansowani mogą również spróbować sił w olimpijskim snowparku.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Nie ma tras dedykowanych dla freeriderów.

  Freestyle:
  Monte Bondone jest świetnym miejscem dla miłośników freestyle'u na snowboardzie lub nartach. Znajduje się tutaj snowpark o zapleczu olimpijskim, więc nawet najbardziej wymagający riderzy nie będą mogli narzekać. Największą atrakcją jest olimpijski superpipe, który przydomek zawdzięcza swoim rozmiarom, czyli długości 120 metrów, szerokości 18 metrów, ścianom o wysokości do 5,5 metra, osiągającym nachylenie 30%. Ponadto można tu znaleźć wiele przeszkód na każdym stopniu zaawansowania takich jak: raile, boxy oraz skocznie. Specjalna strefa została wydzielona dla najmłodszych oraz dla dziewczyn uczących się skakać. Oświetlenie w nocy oraz bliskość wyciągu powodują, że jest to jeden z najlepszych snowparków w Europie.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Dla fanów narciarstwa biegowego przygotowano aż 35 km tras położonych w słonecznej dolinie Viote. Trasy na które warto zwrócić uwagę to Val del Merlo, Gervasi, Elica, Cercenar. Główną zaletą tego ośrodka jest szkoła narciarstwa biegowego, w której można udoskonalić swoje umiejętności. Większość tras jest dośnieżana.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Wybierając się w rejon Monte Bondone, nie ma się co nastawiać na zabawy do białego rana. Można jednak znaleźć małe bary, przytulne restauracje i dyskotekę znajdującą się na terenie miejscowości.

  Aktywny wypoczynek:
  W Monte Bondone przygotowano sporo atrakcji dla całej rodziny: tor saneczkowy czy lodowisko. Można też pojeździć konno lub skorzystać z zamkniętych obiektów jak korty tenisowe lub kręgielnia. Szczególnie warte spróbowania są loty paralotnią między górskimi szczytami – oczywiście z instruktorem.

  Zwiedzanie:
  Warto udać się do ścisłego Rezerwatu Przyrody i Alpejskiego Ogrodu Botanicznego, gdzie rośnie ponad dwa tysiące gatunków roślin wysokogórskich ze wszystkich kontynentów.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Co roku w lecie w Dolomitach odbywa się seria koncertów zatytułowanych „Wielcy Artyści w Najpiękniejszych Górach”. Muzyków można podziwiać między innymi w Monte Bondone. Występują nie tylko soliści, ale także chóry z całej Europy. Liczne lokalne i europejskie zawody w snowparku.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Ośrodek jest wyjątkowo przyjazny maluchom – trasy narciarskie, zaplecze instruktorów, a nawet snowpark jest przystosowany dla najmłodszych. W ośrodku znajduje się także K-park, czyli snowpark specjalnie przygotowany dla dzieci, w którym mogą one stawiać pierwsze kroki we freestyle'u pod okiem instruktorów. K-park jest skonstruowany tak, aby maluchy były całkowicie bezpieczne. Doskonałe miejsce na rodzinny wyjazd na narty.

  Opieka nad dziećmi:
  W ośrodku znajduję się przedszkole.

 • Informacje dodatkoweWłochy - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  26°C
  opady:
  2.94 mm
  zachmurzenie:
  overcast clouds%
  wilgotność:
  68%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1011hPa
  wiatr:
  199°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  21:10
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.14°C max.29°C
  opady:
  1.35 mm
  wiatr:
  180°   11 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  21:11
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.14°C max.17°C
  opady:
  3.65 mm
  wiatr:
  150°   1 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.16°C max.22°C
  opady:
  0.75 mm
  wiatr:
  177°   1 km/h
  wsch. słońca:
  05:26
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.15°C max.21°C
  opady:
  0.87 mm
  wiatr:
  324°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:26
  zach. słońca:
  21:11

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
0,0,3,7,12,15,18,17,14,9,3,0,5,9,13,16,22,26,28,28,24,17,10,6,2.5,4.5,8.0,11.5,17.0,20.5,23.0,22.5,19.0,13.0,6.5,3.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
3566781097433
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
47,43,56,68,81,98,62,87,64,76,75,48,86,77,77,77,74,74,75,75,79,86,87,87
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
104814121198911129
Powered by: