Tre Valli już od 814 zł

Tre Valli

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 1
 • 10
 • 14
 • 1
 • 2
 • 0

Udogodnienia:

 • 2

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
9 km 3 km 3 km 3 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień44 - 48   €31 - 33   €
6 dni198 - 247   €138 - 173   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
16marca2013 odległość z Warszawy: ok. 1400 km
homepage: http://www.dolomitisuperski.comtrevalli/
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Tre Valli

Tre Valli to ośrodek narciarski znajdujący się w północnych Włoszech w samym centrum malowniczych Dolomitów, na wysokości 1000 m n.p.m. a 2800 m n.p.m. Otaczają go przepiękne krajobrazy masywów: Catinaccio, Sassolungo, Pale di San Martino oraz Latemar. Narciarze mają do dyspozycji ponad 120 km świetnie nasłonecznionych oraz różnorodnych tras, dzięki którym ośrodek nazywany jest perłą Dolomitów. Tre Valli nie bez przyczyny niejednokrotnie wygrywał rankingi na najlepsze tereny narciarskie we Włoszech. Region ten składa się z trzech mniejszych ośrodków narciarskich: Moena-Alpe Lusia, Passo San Pellegrino oraz Falcade. Ośrodek jest częścią megakompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, który w ramach jednego karnetu oferuje ponad 1200 km tras zjazdowych.
Głównymi miejscowościami na terenie Tre Valli są: Moena, Falcade, Pozza di Fassa i Vigo di Fassa. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Moena-Alpe Lusia:
  Ośrodek ten to przede wszystkim szerokie stoki, na których najlepiej odnajdą się narciarze początkujący oraz rodziny z dziećmi. W ośrodku jest 45 km bardzo dobrze przygotowanych tras zjazdowych wyposażonych w 8 najnowocześniejszych wyciągów. Mimo iż w Alpe Luisa przeważają trasy niebieskie, jest to miejsce warte uwagi również zaawansowanych narciarzy. Mogą oni spróbować swoich sił chociażby na: położonych na wysokości 2200 m n.p.m. czarnej trasie Fiamme Oro I lub czerwonej Cune-Campo.

  Falcade:
  Ośrodek otoczony jest ze wszystkich stron przepięknymi przełęczami. Znajduje się tutaj ponad 40 km bardzo dobrze przygotowanych tras. Wyjątkowo ciekawa jest trasa Rossignol do Falcade, która uważana jest za jedną z najlepszych w Dolomitach. Ośrodek dysponuje siecią nowoczesnych wyciągów z bezpośrednim połączeniem z ośrodkiem Passo San Pellegrino. Falcade w 2003 roku wygrało plebiscyt na najlepszą miejscowość narciarską we Włoszech.

  Passo San Pellegrino:
  Ośrodek dysponuje 20 km tras o różnym poziomie trudności – od łatwych jak choćby Alochet, aż po te dla zaawansowanych narciarzy jak czarna Campo d'Orso. Posiada 11 nowoczesnych wyciągów.

  Sprawdź oferty na wyjady narciarskie do Tre Valli na Travelplanet.pl

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Tre Valli jako cały region jest dobrym miejscem na wyjazdy na narty głównie dla narciarzy początkujących. Znajdą oni mnóstwo dobrze przygotowanych tras o świetnym nasłonecznieniu. Liczne szkoły narciarskie pomogą stawiać pierwsze korki lub podszkolić umiejętności. Najciekawsze trasy to: Panorama, Zirmes, Laste oraz najdłuższa z nich Innamorati, która ma długość ponad 10 km.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Szerokie, panoramiczne i świetnie przygotowane trasy czerwone sprawiają, że jest to istny raj dla średniozaawansowanych. Najciekawszymi trasami są: Ciadin, La Caviette, Mediolanum, Cune-Campo, Col Margherita - Lago Cavia.

  Narty dla zaawansowanych:
  Narciarze zaawansowanie również znajdą tutaj wiele tras dla siebie. Niektóre z nich mogą stanowić nie lada wyzwanie. Najciekawszymi zjazdami są: Fiamme Oro I, Nuova Cima Uomo oraz najdłuższa prawie 4 km Le Buse-Molino.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Doskonałe miejsce na wyjazdy na nardy dla freeriderów. Znajdują się tutaj świetne trasy do freeride'u z każdej strony, ale najlepszym miejscem jest Passo San Pellegrino. W większości są to nieprzetarte szlaki czekające na odkrycie. Istnieje także możliwość legalnej jazdy poza trasami z przewodnikiem. Należy bowiem pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem.

  Freestyle:
  W ośrodku narciarskim Tre Valli znajdują się aż dwa nowoczesne snowparki. Snow Park Lusia znajduje się na terenie ośrodka Alpe Lusia, freestylerzy znajdą w nim przeszkody różnego rodzaju. Są to typowe raile, boxy oraz skocznie o różnym stopniu zaawansowania. Natomiast kolejny to Easy Snow Park w San Pellegrino. Snowpark ten również posiada standardowe przeszkody jak boxy, raile, skocznie oraz absolutną nowość, czyli stalowy kink-box.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Tradycje narciarstwa biegowego sięgają w ośrodku narciarskim Tre Valli odległych czasów. W ośrodku corocznie odbywa się wiele zawodów dla amatorów. Do najciekawszych tras biegowych można zaliczyć: Masarè mierzącą 5 km, Alochet o długości 2 km oraz Campo d'Orso o długości ponad 10 km. To tylko część spośród wielu widokowych tras. Ośrodek ma do zaoferowania ponad 70 km nartostrad o zróżnicowanej długości i poziomie trudności. W Campo Scuola Alochet mamy do dyspozycji także tory w mieście, które idealne nadają się dla początkujących narciarzy. Dla tych bardziej doświadczonych lepszy będzie natomiast bardziej techniczny tor rozciągający się wzdłuż potoku Biois.

 • Skipassy


  Free Ski w Tre Valli:
  Ośrodek narciarski co roku organizuje turnusy Free Ski, dzięki czemu turyści kupujący zakwaterowanie otrzymują karnet narciarski gratis. Free Ski w Tre Valli obowiązuje zazwyczaj w grudniu (czasami już pod koniec listopada) oraz na przełomie marca i kwietnia.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Chatki obok stoków, jak również puby w dolinie są znane z szerokiej oferty après-ski. Po całym dniu na stoku narciarze mogą odprężyć się w miłej atmosferze podczas kolacji i nie tylko w prześlicznych restauracjach. Można również zawitać do klubów czy dyskotek na nocne szaleństwo.

  Aktywny wypoczynek:
  W ośrodku można znaleźć również liczne atrakcje poza nartami takie jak: baseny, korty do tenisa, dwa lodowiska, ściankę do wspinaczki, psie zaprzęgi. Warto także spróbować lotów na paralotni.

  Zwiedzanie:
  Pierwsza Wojna Światowa mocno odcisnęła swoje piętno w tych rejonach Dolomitów. W wielu miejscach do dziś zachowały się ślady walk. W miejscowości San Tomaso, około 15 km od Falcade znajduje się obserwatorium astronomiczne, gdzie naukowcy mają swoje „oczy” na wszechświat. Tturyści mogą odwiedzić to miejsce, by zobaczyć jak wygląda praca w obserwatorium.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  W ośrodku są 3 doskonałe szkoły dla najmłodszych, które pomogą stawiać pierwsze kroki i szlifować umiejętności na doskonale przygotowanych i nasłonecznionych stokach.

  Rozrywka:
  Dla dzieci powstał klub z mnóstwem atrakcji, prowadzony przez szkółkę Scuola Sci Moena Dolomiti. W ośrodku znajduje się również park zabaw „Sorte” Moena.

  Opieka nad dziećmi:
  W ośrodku znajduje się przedszkole.

 • Informacje dodatkowe


  • www.falcadeDolomiti.it
  • www.passosanpellegrino.it
  • „Ski Special for Kids”, gdzie skipass dla dzieci do lat 8 jest gratis, a w towarzystwie jednej osoby dorosłej dzieci do lat 12 otrzymują 50 % zniżki.
  • Liczne obniżki cen dla dzieci w wypożyczalniach sprzętu i w szkołach narciarskich.


Włochy - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  26°C
  opady:
  2.94 mm
  zachmurzenie:
  overcast clouds%
  wilgotność:
  68%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1011hPa
  wiatr:
  199°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  21:10
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.14°C max.29°C
  opady:
  1.35 mm
  wiatr:
  180°   11 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  21:11
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.14°C max.17°C
  opady:
  3.65 mm
  wiatr:
  150°   1 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.16°C max.22°C
  opady:
  0.75 mm
  wiatr:
  177°   1 km/h
  wsch. słońca:
  05:26
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.15°C max.21°C
  opady:
  0.87 mm
  wiatr:
  324°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:26
  zach. słońca:
  21:11

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
0,0,3,7,12,15,18,17,14,9,3,0,5,9,13,16,22,26,28,28,24,17,10,6,2.5,4.5,8.0,11.5,17.0,20.5,23.0,22.5,19.0,13.0,6.5,3.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
3566781097433
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
47,43,56,68,81,98,62,87,64,76,75,48,86,77,77,77,74,74,75,75,79,86,87,87
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
104814121198911129
Powered by: