San Martino di Castrozza już od 1059 zł

San Martino di Castrozza

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 0
 • 4
 • 19
 • 2
 • 2
 • 0

Udogodnienia:

 • 2

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
65 km 27 km 28 km 10 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień42   €29   €
6 dni196 - 245   €137 - 171   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1470 km
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

San Martino di Castrozza

San Martino di Castrozza jest ośrodkiem narciarskim położonym w szerokiej dolinie otoczonej niedostępnymi szczytami. Można tu znaleźć ponad 60 km dobrze przygotowanych tras, które mieszczą się na stokach na wysokościach między 1400 m n.p.m. a 2357 m n.p.m. Stopień trudności tras sprosta nawet najbardziej wymagającym narciarzom. Masywne szczyty Dolomitów, u których stóp znajduje się ośrodek z pewnością dodaje uroku temu kameralnemu miejscu. Niedawno przeprowadzono prace modernizacyjne kluczowych wyciągów, dlatego też stacja nie tylko jest urokliwa i pełna przepięknych tras, ale również bardzo nowoczesna. Ośrodek narciarski San Martino di Castrozza wchodzi w skład megakompleksu narciarskiego Dolomiti Superski oferującego ponad 1200 km tras.
Główną miejscowością w okolicy ośrodka jest San Martino di Castrozza, w której można znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  San Martino di Castrozza:
  San Martino di Castrozza (Primiero i Vanoi) to ośrodek narciarski słynący z dobrze przygotowanych tras zarówno dla początkujących narciarzy, jak i tych bardziej zaawansowanych. Znajduje się tutaj ponad 46 km malowniczych nartostrad z przepięknymi widokami na masyw Dolomitów i dolinę. Można jeździć na stokach narciarskich położonych od 1816 m n.p.m. aż do 2900 m n.p.m., które obsługuje aż 18 wyciągów. Infrastruktura stoi tutaj na wysokim poziomie. Ośrodek połączony jest ski busem z Passo Rolle.

  Passo Rolle:
  Ośrodek narciarski Passo Rolle jest kameralny i nigdy niezatłoczony. Do dyspozycji narciarzy jest ponad 15 km tras o różnym stopniu trudności. Malownicza okolica dodaje uroku temu ośrodkowi - mieści się on tuż przy monstrualnych Dolomitach. Ośrodek połączony jest ski busem z San Martino di Castrozza.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Ośrodek San Martino di Castrozza jest świetnym miejscem na wyjazd na narty dla początkujących narciarzy. Ilość tras oraz infrastruktura sprawiają, że stawianie pierwszych kroków oraz szlifowanie swoich umiejętności to czysta przyjemność. Piękne widoki oraz ponad 25 km naśnieżanych tras z pewnością sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wybrednych narciarzy.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Ośrodek oferuje ponad 25 km dobrze przygotowanych tras dla narciarzy o średnich umiejętnościach. Szczególnie wartymi uwagi trasami są: Scandola, Conca, Valboneta i Bellaria, które zachwycają zarówno widokami jak i nachyleniem.

  Narty dla zaawansowanych:
  Zaawansowani narciarze też nie będą mieli na co narzekać – znajduje się tu bowiem ponad 10 km świetnie przygotowanych tras czarnych. Najbardziej znane i wymagające już sporych umiejętności to trasy: Direttissima, Kristiania i Tognola 1. Ta ostatnia to już niemal kultowa trasa fisowska o długości ponad 3 km, z której rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Pale di San Martino.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Na freeriderów czekają tutaj nieodkryte trasy przez lasy a także otwarte przestrzenie w głębokim puchu. Jednak większość tras wymaga sporych umiejętności i doświadczenia. Istnieje możliwość legalnej jazdy poza trasami z przewodnikiem. Należy pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem.

  Freestyle:
  W San Martino są dwa kameralne snowparki, które oferują większość podstawowych przeszkód takich jak skocznie, boxy i raile. Oba tereny to raczej miejsca dla początkujących narciarzy i snowborderów, ponieważ brak na nich trudnych przeszkód. Można za to znaleźć ośrodek szkolenia jazdy i techniki sponsorowany przez firmę Burton, co gwarantuje wysoki standard.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  W San Martino do dyspozycji narciarzy biegowych jest 30 km tras. Większość z nich jest położona w granicach Parku Narodowego Paneveggio Pale di San Martino. Trasy są regularnie ubijane i równane, by zapewnić jak najwyższy komfort biegania. Z wielu malowniczych nartostrad najbardziej urokliwa jest Lake Trail Calaita o długości 8 km położona na wysokości 1500 m n.p.m. Nawet niedoświadczeni narciarze powinni sobie poradzić, ponieważ prowadzi ona głównie przez płaskie łąki lub zbocza o niewielkim nachyleniu oraz częściowo przez zamarznięte jezioro. Oczywiście jest tu także wiele innych ciekawych tras, o różnym stopniu trudności, część z nich jest oświetlana.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  W San Martino di Castrozza z pewnością można liczyć na bogate życie nocne. Organizowanych jest tu wiele wydarzeń takich jak występy kabaretów, wieczory folklorystyczne czy kameralne koncerty. San Martino tętni życiem od rana do późnego wieczoru, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Młodzi ludzie z pewnością chętnie odwiedzą Apres Ski Tognola Base Camp, gdzie można skosztować włoskich specjałów w przystępnych cenach korzystając z tzw. „happy hours”. Lounge Bar Regina oferuje wiele koncertów jazzowych czy bluesowych natomiast Bar Relais Orsingher organizuje wieczory muzyczne oraz imprezy kulturalne dla turystów. Warte odwiedzenia są również Après Ski Summer Garden Vallombrosa, Lounge Bar Castel Pietra, Isolabar a także miejscowa dyskoteka Green Lantern gdzie dominuje pop oraz r&b.

  Aktywny wypoczynek:
  Poza szaleństwem na stoku warto także skorzystać z innych atrakcji jakie oferuje San Martino. Do dyspozycji są kryte baseny, lodowiska, korty tenisowe, ścianki do wspinaczki oraz centra fitness. W hali sportowej w miejscowości Fossi można pograć w kręgle lub zapisać się na kursy wspinaczki prowadzone przez wykwalifikowanych przewodników górskich. Można także wybrać wycieczki w Parku Przyrodniczym Paneveggio Pale San Martino (gdzie rosną świerki cenione przez lutników Stardivariusa). Warto też spróbować swoich sił w chodzeniu rakietami śnieżnymi, uprawianiu skialpinizmu czy dla relaksu wybrać się na kulig.

  Zwiedzanie:
  Będąc w ośrodku warto połączyć zwiedzanie z pieszymi lub konnymi wycieczkami po okolicznych lasach i dolinach. Ciekawym przykładem może być szlak etnograficzny w Vanoi, obrazujący dawną historię i kulturę mieszkańców regionu. Niedaleko San Martino położona jest piękna dolina Val Cimon, a w niej miejscowość Fiera di Orimeiro, w której można zobaczyć XV wieczny kościół z unikatowymi fraskami oraz ruiny średniowiecznego zamku.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Do ciekawych wydarzeń z pewnością można zaliczyć liczne koncerty jazzowe odbywające się w okolicznych pubach. Warto też zwrócić uwagę na coroczny jarmark z okazji Bożego Narodzenia w miejscowości Siror. San Martino słynie głównie z organizowania wielu imprez sportowych takich jak zawody dla miłośników rakiet śnieżnych, zawody skialpinistyczne oraz narciarstwa alpejskiego.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  San Martino di Castrozza to idealne miejsce na rodzinne wyjazdy na narty. Na jego stokach znajduje się jedna z najstarszych i najlepszych szkół narciarskich we Włoszech, oferująca zarówno sprawdzone jak i najnowsze metody nauki dla dzieci. Dzięki temu stawanie pierwszych kroków na nartach stanie się dużo łatwiejsze.

  Rozrywka:
  W ośrodku jest także wiele rozrywek dla najmłodszych takich jak plac zabaw zimowych ze zjeżdżalniami, pączki do poślizgu oraz wszelkiego rodzaju organizowane gry, zawody sportowe oraz rekreacyjne zabawy dla najmłodszych. W specjalnie wyznaczonych strefach Siror-Passp Rolle znajdują się wszelkiego rodzaju tunele, zgrubienia, przeszkody oraz..... postacie z bajek.

  Opieka nad dziećmi:
  W San Martino di Castrozza dostępne są przedszkola, można także skorzystać z usług opiekunki.

 • Informacje dodatkowe


  • www.sanmartino.com

Włochy - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  26°C
  opady:
  2.94 mm
  zachmurzenie:
  overcast clouds%
  wilgotność:
  68%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1011hPa
  wiatr:
  199°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  21:10
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.14°C max.29°C
  opady:
  1.35 mm
  wiatr:
  180°   11 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  21:11
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.14°C max.17°C
  opady:
  3.65 mm
  wiatr:
  150°   1 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.16°C max.22°C
  opady:
  0.75 mm
  wiatr:
  177°   1 km/h
  wsch. słońca:
  05:26
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.15°C max.21°C
  opady:
  0.87 mm
  wiatr:
  324°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:26
  zach. słońca:
  21:11

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
0,0,3,7,12,15,18,17,14,9,3,0,5,9,13,16,22,26,28,28,24,17,10,6,2.5,4.5,8.0,11.5,17.0,20.5,23.0,22.5,19.0,13.0,6.5,3.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
3566781097433
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
47,43,56,68,81,98,62,87,64,76,75,48,86,77,77,77,74,74,75,75,79,86,87,87
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
104814121198911129
Powered by: