Aprica już od 995 zł

Aprica

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 5
 • 10
 • 6
 • 2
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
50.5 km 31 km 13 km 6.5 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień33 - 39   €21 - 30   €
6 dni156 - 192   €98 - 150   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - marzec
odległość z Warszawy: ok. 1512 km
homepage: www.apricaonline.com
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Aprica

Aprica znajduję się w północnej części Lombardii na wysokości 1181 m n.p.m. Położona jest w malowniczej dolinie Valtellina, w której znajdują się także jedne z najbardziej znanych ośrodków włoskich: Bormio i Livigno. Ośrodek położony jest między dwoma pasmami górskimi, których stoki są zawsze nasłonecznione. Aprica doskonale nadaje się na wyjazdy zarówno dla narciarzy zaawansowanych, początkujących, a także rodzin z dziećmi.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Aprica i Ponte di Legno. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Aprica:
  Aprica oferuje 50 km tras o różnym stopniu trudności. Są one świetnie przygotowane, położone na nasłonecznionych stokach i w większości dostowane do uczących się narciarzy i tych o średnich umiejętnościach. Dodatkowym atutem jest duża liczba wyciągów krzesełkowych i bliska odległość hoteli od tras. Najnowszym terenem narciarskim jest oddany w 2005 roku Baradello 2000, oferujący 15 km doskonale utrzymanych nartostrad. Aprica posiada 16 indywidualnych tras, które są obsługiwane przez 24 wyciągi narciarskie.

 • Warunki narciarskie


  Aprica:
  Trasy położone są na wysokości 1180 – 2309 m n.p.m., przez co dobre warunki narciarskie panują tu od grudnia do marca. Stoki o ekspozycji południowej oraz te niżej położone są dodatkowo naśnieżane.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Aprica jest doskonałą opcją dla osób rozpoczynających przygodę z białym szaleństwem. W ośrodku można znaleźć 30 km świetnie przygotowanych i nasłonecznionych tras dla narciarzy początkujących. Trasa Superpanoramica tjest najbardziej popularna wśród początkujących narciarzy. Szlak rozciąga się się przez ponad sześć kilometrów w dół miasta, a dodatkowo dostarcza przepięknych widoków. Przy stokach można znaleźć szkółki narciarskie.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Narciarze o średnich umiejętnościach mają do dyspozycji około 13 km tras czerwonych, jednak niektóre stoki przeznaczone dla początkujących czy zaawansowanych również powinny być dla nich odpowiednie.

  Narty dla zaawansowanych:
  Zaawansowani narciarze znajdą tu około 9 km tras o najwyższym stopniu trudności, na których nie raz trenowała kadra włoska. Najbardziej wymagająca to czarna trasa Benedetti, która stromo schodzi na sam dół do miasta i ma ponad 2 km. Można też tu znaleźć wiele urokliwych zjazdów po mniej wymagających stokach.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  W ośrodku nie ma specjalnie polecanych tras do freeride'u i nie jest to ośrodek dedykowany takim narciarzom. Poza tym należy pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem.

  Freestyle:
  W ośrodku przy stacji Baradello 2000 znajduje się klasyczny snowpark „Initial Park”, a w nim: halfpipe, kilka skoczni, boxów i raili. Ciekawostką jest to, że wiedzie on w połowie przez las, gdzie znajduje się pare naturalnych skoczni z miękkim lądowaniem w świeżym śniegu. Gondola przy snowparku ułatwia podróżowanie z dołu do góry.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  W ośrodku jest ponad 14 km tras biegowych wytyczonych w parku narodowym, gdzie można podziwiać piękną przyrodę. Trasy te idealnie sprawdzą się dla początkujących i średniozaawansowanych.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  W miejscowości znajduje się wiele hotelowych barów oraz restauracji, gdzie serwuje się tradycyjne dania kuchni włoskiej. Znajdują się tutaj również dwie dyskoteki, gdzie wieczorami można iść potańczyć.

  Aktywny wypoczynek:
  Poza narciarstwem w ośrodku można spróbować też paru innych sportów. Najciekawsze propozycje to: jazda psimi zaprzęgami, wycieczki w rakietach śnieżnych, lodowa ściana wspinaczkowa czy loty na paralotni. Dostępne jest także lodowisko oraz kryty basen. W miejscowości znajduje się również kino oraz spa, w którym można zażyć kąpieli i zdrowotnych masaży.

  Zwiedzanie:
  Aprica to malownicza miejscowość, w wieloma zabytkami oraz ciekawą architekturą. Warto odwiedzić kościół św. Piotra, który został zbudowany w XIII wieku na fundamentach wcześniejszego, pochodzącego najprawdopodobniej z VI wieku. Niewątpliwą atrakcją jest 50 rozsianych po ulicach miasta murali inspirowanych lokalną historią i środowiskiem naturalnym.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Na dzieci czekają tu świetne trasy przygotowane specjalnie z myślą o nich. W ośrodku są również doskonałe szkoły narciarskie.

  Rozrywka:
  Położony w pobliżu wyciągów plac zabaw Magnolia posiada wiele atrakcji dla dzieci, huśtawek i zjeżdżalni. Niedaleko stacji Baradello znajduje się kolejny wielki plac zabaw, a w nim materace do zabawy oraz piaskownicę z piaskiem morskim. W centrum miejscowości jest również kort do gry w tenisa oraz ścianka wspinaczkowa zewnętrzna i wewnętrzna przystosowana specjalnie dla najmłodszych.

 • Informacje dodatkowe


  • Darmowa linia ski-busów.
  • Darmowy parking w całej miejscowości.
  • Darmowy basen dla dzieci w wieku 0-6 lat.
  • www.apricaonline.com

Włochy - prognoza pogody

 • Umiarkowane opady deszczu
  16°C
  opady:
  4.34 mm
  zachmurzenie:
  overcast clouds%
  wilgotność:
  90%
  widoczność:
  5364 km
  ciśnienie:
  1016hPa
  wiatr:
  156°   9 km/h
  wsch. słońca:
  05:30
  zach. słońca:
  21:16
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.5°C max.17°C
  opady:
  1.28 mm
  wiatr:
  187°   11 km/h
  wsch. słońca:
  05:31
  zach. słońca:
  21:16
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.6°C max.10°C
  opady:
  0.66 mm
  wiatr:
  115°   3 km/h
  wsch. słońca:
  05:31
  zach. słońca:
  21:16
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.8°C max.15°C
  opady:
  1.46 mm
  wiatr:
  230°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:31
  zach. słońca:
  21:16
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.9°C max.11°C
  opady:
  2.67 mm
  wiatr:
  199°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:32
  zach. słońca:
  21:16

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-15,-13,-8,-3,0,3,5,4,2,-1,-7,-12,-1,0,3,8,13,18,20,19,15,10,2,-1,-8.0,-6.5,-2.5,2.5,6.5,10.5,12.5,11.5,8.5,4.5,-2.5,-6.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
443357665444
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
38,36,51,56,71,88,105,109,88,82,67,50,82,77,73,74,73,73,72,75,77,76,82,81
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
108101214161215119139
Powered by: