Val di Fiemme już od 664 zł

Val di Fiemme

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 6
 • 8
 • 28
 • 7
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 2

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
105.1 km 35.4 km 51.9 km 17.8 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień44 - 48   €31 - 33   €
6 dni198 - 247   €138 - 173   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1430 km
homepage: www.alpecermis.it
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Val di Fiemme

Val di Fiemme zwana jest przedsionkiem Dolomitów, gdyż to właśnie tutaj zaczynają się te wielkie charakterystyczne dla regionu góry. Jest to jedna z najpiękniejszych dolin włoskich ciągnąca się ponad 35 km. Ośrodek nastawiony jest na narciarstwo zjazdowe oraz biegowe na najwyższym poziomie. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i świetnie przygotowanym trasom miejsce to jest idealnym miejscem na wyjazdy na narty i spełnia wymagania każdego narciarza. Zarówno osoby gustujące w gwarnych, jak i kameralnych ośrodkach znajdą tutaj coś dla siebie. Val di Fiemme oferuje 140 km świetnie przygotowanych tras, które rozsiane są na 5 terenach narciarskich: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavazè, Passo Rolle oraz największy i najnowocześniejszy z nich Ski Center Latemar. Niewątpliwą zaletą ośrodka jest bliska odległość od Polski. W dolinie miały miejsce mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w roku 1991 oraz 2003, następne odbędą się w 2013 roku. Val di Fiemme wchodzi w skład megakompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, którego karnet umożliwia szusowanie po ponad 1200 km tras narciarskich.
Głównymi miejscowościami w pobliżu ośrodka są: Cavalese oraz słynne Predazzo.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Alpe Cermis:
  W ośrodku narciarskim Alpe Cermis do dyspozycji narciarzy oddano ponad 20 km świetnie przygotowanych tras na stokach o wysokości od 1000 do 2250 m n.p.m. Dzięki szerokimi trasom o małym nachyleniu w ośrodku najlepiej odnajdą się dzieci i początkujący narciarze. Najmłodsi znajdą tutaj też specjalną nartostradę Cermislandia, na których można spotkać postacie z bajek. Dorośli z pewnością też znajdą nieco bardziej strome trasy dla siebie, na których nie będą się nudzić.

  Alpe Lusia:
  Ośrodek narciarski Alpe Lusia oferuje trasy o łącznej długości ponad 25 km, w tym ponad połowa przeznaczona jest dla osób początkujących. Stoki położone są na wysokości 1550 do 1977 m n.p.m. Warunki panujące tutaj w okresie zimowym są doskonałe, a trasy świetnie przygotowane – jest to idealne miejsce na wyjazdy na narty.

  Passo Lavazè:
  Ośrodek Passo Lavazè leży na wysokości 1447 a 2380 m n.p.m. Można tutaj skorzystać z ponad 20 km tras o różnym stopniu trudności, jednak dominują trasy dla początkujących. To także świetny ośrodek dla narciarzy biegowych – znajduje się tu ponad 80 km tras przeznaczonych dla miłośników tej dyscypliny.

  Passo Rolle:
  Ośrodek Passo Rolle to kameralny nigdy niezatłoczony ośrodek, w którym udostępniono ponad 15 km tras o różnym stopniu trudności. Olbrzymim atutem ośrodka jest krajobraz zdominowany przez monumentalne Dolomity.

  Ski Center Latemar;
  Ośrodek narciarski Ski Center Latemar jest największym w dolinie Val di Fiemme. Łączna liczba tras narciarskich to prawie 50 km, z czego większość jest przeznaczona dla średniozawansowanych bądź zawansowanych. Aczkolwiek początkujący narciarze też znajdą parę tras dla siebie. Wszystkie trasy znajduja się na wyskościach między 1500 a 2500 m n.p.m. Piękno krajobrazów tego ośrodka narciarskiego podkreśla fakt, iż w 2009 roku łańcuch górski Latemar został uznany przez UNESCO za światowe dziedzictwo przyrodnicze i wpisany na liste najpiękniejszych krajobrazów świata.


  Zobacz oferty na narty w Val di Fiemme na Travelplanet.pl

 • Warunki narciarskie


  Val di Fiemme (wszystkie tereny narciarskie):
  Trasy położone są na wysokości 860 – 2388 m n.p.m., przez co dobre warunki narciarskie panują tu od grudnia do kwietnia. Stoki o ekspozycji południowej oraz te niżej położone są dodatkowo naśnieżane.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Idealny region na wyjazdy na narty dla początkujących. W każdym ośrodku znajduje się mnóstwo tras niebieskich. Szczególnie dba się tutaj o dzieci stawiające swoje pierwsze narciarskie kroki. Świetnie przygotowane trasy na nasłonecznione stokach sprawiają, że jest to wyśmienity ośrodek dla osób zaczynających uprawiać ten sport. W każdym ośrodku znajdują się również szkółki narciarskie.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Cały rejon jest rajem dla narciarzy średniozaawansowanych – posiada ponad 70 km tras przeznaczonych specjalnie dla nich. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – trasy od szerokich po wąskie, a także te na których dzieje się dużo lub takie, gdzie można mieć cały stok dla siebie.

  Narty dla zaawansowanych:
  Ośrodek nie jest polecany narciarzom o takich umiejętnościach. Trasy czarne, są nieliczne – zaledwie 14 km – bardzo dobrze przygotowane. Najatrakcyjniejszą z nich jest mieszcząca się w Ski Center Latemar o nazwie Zanggenberg o nachyleniu 58° i długości około 3 km.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Ośrodek ten jeszcze w pełni nie odkrył możliwości tego sportu. Istnieje jednak możliwość legalnej jazdy poza trasami z przewodnikiem. Należy jednak pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem.

  Freestyle:
  W Alpe Lusia oraz w Latemarze znajduje się snowpark z halfpipem i innymi przeszkodami na każdym stopniu zaawansowania. Z kolei w Ski Center Latemar najciekawszą przeszkodą snowparku jest ogromny naturalny halfpipe, którego długośc znacząco przekracza 120 m, a znajduje się on przy wyciągu Absam - Meierl. W wielu ośrodkach można skorzystać ze oferty szkoleń freestylowych.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Mekką narciarzy biegowych jest ośrodek Passo Lavazè, gdzie znajduje się aż 150 km tras o każdym stopniu trudności. Przy najczęściej uczęszczanych trasach znajdują się charakterystyczne szałasy, w których można zjeść posiłek lub wypić rozgrzewającą herbatę. W regionie odbywa się Lavazeloppet, czyli tradycyjne zawody międzynarodowe w narciarstwie biegowym stylem klasycznym, które mają miejsce na kilka dni przed Marcialongą, zwaną pieszczotliwie "królową biegów długodystansowych". Odbywały się tu nieraz mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym oraz zawody w kombinacji norweskiej. Tutaj też niejednokrotnie trenowała i brała udział w zawodach najbardziej utytułowana polska biegaczka – Justyna Kowalczyk. Obowiązuje tutaj specjalny karnet dla narciarzy biegowych.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Liczne bary i restauracje z tradycyjnymi potrawami regionu można znaleźć w każdej miejscowości. W każdej są też dyskoteki i kluby. Osoby liczące na zabawę do białego rana powinny zajrzeć do największych miejscowości regionu: Predazzo i Cavalese.

  Aktywny wypoczynek:
  W Val di Fiemme można skorzystać z wielu atrakcji poza stokiem. Do najciekawszych należy tor saneczkowy na torze Alpinie Coaster, na który można osiągnąć prędkość do 40 km/h, basen w Predazzo oraz lodowisko w Cavalese lub Lago di Tesero. Nowością w Passo Lavazè jest specjalny tor dla biathlonistów amatorów lub tych, którzy chcą tego spróbować. Przygotowane zostało kilka stanowisk z elektrycznymi tarczami, które aktywują się za pomocą specjalnie przygotowanego karabinu. Technologia ta eliminuje ryzyko związane z używaniem tradycyjnej broni.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  W Val di Viemme znajdują się 22 szkoły narciarskie. Dla dzieci przygotowano trasy z postaciami z bajek, specjalne ruchome maty zamiast wyciągów oraz bajecznie długie i szerokie trasy dla początkujących.

  Opieka nad dziećmi:
  Przedszkole dla dzieci, opieka na telefon.

 • Informacje dodatkowe


  • www.alpecermis.it

Włochy - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  21°C
  opady:
  0.32 mm
  zachmurzenie:
  overcast clouds%
  wilgotność:
  65%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1011hPa
  wiatr:
  201°   7 km/h
  wsch. słońca:
  05:30
  zach. słońca:
  20:57
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.14°C max.16°C
  opady:
  1.01 mm
  wiatr:
  3°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:29
  zach. słońca:
  20:58
 • Umiarkowane lub intensywne opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.10°C max.14°C
  opady:
  21.04 mm
  wiatr:
  55°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:28
  zach. słońca:
  20:59
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.8°C max.23°C
  opady:
  0.67 mm
  wiatr:
  182°   11 km/h
  wsch. słońca:
  05:28
  zach. słońca:
  21:00
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.11°C max.22°C
  opady:
  2.13 mm
  wiatr:
  170°   9 km/h
  wsch. słońca:
  05:27
  zach. słońca:
  21:00

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
0,0,3,7,12,15,18,17,14,9,3,0,5,9,13,16,22,26,28,28,24,17,10,6,2.5,4.5,8.0,11.5,17.0,20.5,23.0,22.5,19.0,13.0,6.5,3.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
3566781097433
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
47,43,56,68,81,98,62,87,64,76,75,48,86,77,77,77,74,74,75,75,79,86,87,87
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
104814121198911129
Powered by: