Plose - Brixen

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 0
 • 11
 • 13
 • 6
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
111 km 39 km 58 km 14 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień37 - 46   €28 - 33   €
6 dni194 - 242   €136 - 170   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1300 km
najdłuższa trasa: Trametsch, dł. 9 km
homepage: www.plose.org/
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Plose - Brixen

Brixen (Bressanone) to prawdziwie włoskie miasto, które może się pochwalić ponad tysiącletnią historią. Zobaczyć tu można zabytkowe domy, uliczki, mosty i kościoły są wizytówką miasta. Brixen leży u styku rzek Israki i Rienzy, u podnóża góry Plose, od której swoją nazwę wziął także położony tu ośrodek narciarski. Jego największą zaletą są fantastyczne widoki oraz mnóstwo zjazdów po doskonale naświetlonych stokach. Ośrodek jest świetnie przygotowany na potrzeby narciarzy, zachował jednak dość kameralną atmosferę. Jest to więc idealne miejsce na wyjazdy na narty dla osób nie lubiących tłoku. Charakterystycznym elementem tutejszych krajobrazów są gaje winne oraz kasztanowe. Stąd też jedną z lokalnych atrakcji jest szlak kasztanowy Keschtnweg, który mierzy ponad 60 km i ciągnie się aż do Bolzano. Ośrodek jest częścią megakompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, który w ramach jednego karnetu oferuje ponad 1200 km tras zjazdowych.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Bressanone (Brixen), Eores (Afers), Naz (Natz), Raas (Rasa), Plose i Meranza (Meransen). Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Plose:
  Ośrodek narciarski Plose oferuje dobrze przygotowane i zróżnicowane trasy. Łącznie dostępnych jest ponad 40 km tras na wszystkich poziomach trudności. Z samego szczytu rozpościera się przepiękna panorama na całe Dolomity. Najciekawszą trasą, a zarezem wizytówką Plose jest Trametsch, która ma aż 9 km długości i jest uważana za najdłuższą nartostradę Tyrolu. Nowoczesna infrastuktura i słoneczne stoki sprawiją, że jest to świetne miejsce na zimowy wypoczynek.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Ośrodek narciarski Plose doskonale nadaje się dla początkujących narciarzy – dostępnych jest 15 km świetnie przygotowanych i dośnieżanych tras niebieskich.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  W Plose największy odsetek stanowią trasy czerwony. Łącznie udostępniono tu 19 km tras dla narciarzy o średnich umiejętnościach, narty w Plose sa więc doskonałą opcją właśnie dla narciarzy sredniozaawansowanych.

  Narty dla zaawansowanych:
  Dla doświadczonych narciarzy jest tu kilka wymagających tras. Najtrudniejszą z nich jest legendarna trasa Trametsch, o długości ponad 9 km, która jest najdłuższą trasą w Tyrolu i nawet wprawnym narciarzom może sprawić kłopot.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Na freeriderów czekają tutaj trasy prowadzące przez otwarte przestrzenie w głębokim puchu. Jednak większość tras wymaga sporych umiejętności, z pewnością więc nie są one przeznaczone dla początkujących. Należy też pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem

  Freestyle:
  W ośrodku mieści się dość dobry snowpark gdzie znajduje się parę skoczni, raili oraz boxów o różnym stopniu trudności – od łatwych po nieco bardziej wymagające. Nie jest to jednak snowpark dedykowany zaawansowanym freestyle'owcom.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Ośrodek oferuje ponad 35 km tras do narciarstwa biegowego. W większości są one przeznaczone dla narciarzy o umiejętnościach podstawowych lub średniozaawansowanych.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Brixen (Bressanone) jest całkiem sporą jak na górskie warunki miejscowością. Zamieszkuje ją ponad 20 tys. ludzi, dzięki czemu łatwo znaleźć miejsce gdzie można dobrze zjeść nie tyko tradycyjne dla tego regionu dania, ale także owoce morza z południa Włoch, a nawet kuchnię chińską. Nie zabraknie również miejsc by wieczorami poszaleć na parkiecie.

  Sporty zimowe:
  Oprócz tradycyjnego narciarstwa i snowboardingu w ośrodku można także spróbować swoich sił w klasycznym treekingu oraz spacerować po malowniczych dolinach w rakietach śnieżnych.

  Aktywny wypoczynek:
  Brixen (Bressanone) proponuje bogatą ofertę dla aktywnych: znajduje się m.in. tu kilka basenów i sauna w kompleksie basenowym Acquarena. Można uprawiać tutaj również nordic walking, jazdę konną czy saneczkarstwo. Dzięki swojemu zapleczu sportowemu w mieście Bressanone w 2009 roku odbyły się Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce.

  Zwiedzanie:
  Decydując się na urlop w Bressanone z pewnością można liczyć na mnóstwo atrakcji jakie oferuje miasto. Jest tu cała masa starych uliczek, mostów i domów. Zwiedzających zachęcają kościoły czy słynna katedra z krużgankiem pokrytym gotyckimi freskami. Warto wybrać się do barokowego klasztoru, by zobaczyć freski pochodzą z XIV-XVI wieku. Z kolei stary pałac księży biskupów został przekształcony w Muzeum Diecezjalne.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  W Brixen (Bressanone) zawsze coś się dzieje – organizowane są liczne eventy: od festiwali historycznych, poprzez koncerty, aż po występy kabaretów w piwnicach teatru. Specjaliści z różnych stron świata spotykają się na sympozjach i kongresach organizowanych w Akademi Casuno/Cusanus oraz na Forum Bressanone. Liczne gospody i hotele walczą o uznanie gości wyszukując przepisy kulinarne z dawnych czasów i odkrywając je na nowo, oferując dania znanej już na całym świecie „Kuchni doliny Isarki”. Bendykt XVI, którego przodkowie pochodzą z pobliskiej Pusteria, przebywał kilka razy w Brixen na wakacjach.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  W ośrodku znajdują się bardzo dobre szkoły dla najmłodszych, które pomogą stawiać pierwsze kroki i szlifować umiejętności na doskonale przygotowanych i nasłonecznionych stokach.

  Rozrywka:
  Specjalnie przystosowane sanki dla dzieci.

  Opieka nad dziećmi:
  W Bressanone można znaleźć również przedszkola oraz skorzystać z usług opiekunki.

 • Informacje dodatkowe


  • www.plose.org/pl/

Włochy - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  26°C
  opady:
  0.46 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  56%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1014hPa
  wiatr:
  157°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:20
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.11°C max.27°C
  opady:
  0.85 mm
  wiatr:
  99°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:20
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.12°C max.19°C
  opady:
  0.54 mm
  wiatr:
  168°   3 km/h
  wsch. słońca:
  05:20
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.14°C max.25°C
  opady:
  1.53 mm
  wiatr:
  205°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:21
  zach. słońca:
  21:11
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.13°C max.23°C
  opady:
  4.26 mm
  wiatr:
  231°   7 km/h
  wsch. słońca:
  05:21
  zach. słońca:
  21:11

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-5,-3,0,3,7,11,12,12,9,4,0,-3,1,4,10,15,20,23,25,24,20,14,7,2,-2.0,.5,5.0,9.0,13.5,17.0,18.5,18.0,14.5,9.0,3.5,-.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
344676776533
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
53,43,46,59,77,106,126,118,78,64,60,53,84,80,77,72,69,73,77,78,81,82,87,88
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
131520191822232017161819
Powered by: