Plan de Corones (Kronplatz)

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 0
 • 6
 • 6
 • 19
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
107 km 52 km 28 km 27 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień44 - 55   €31 - 39   €
6 dni219 - 273   €153 - 191   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1260 km
homepage: www.kronplatz.com
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Plan de Corones (Kronplatz)

Kronplatz znajduje się w południowym Tyrolu i jest powszechnie uważany za górę numer 1 dla narciarzy. Biegnie tutaj ponad 114 km tras, które obsługują aż 32 wyciągi nowej generacji, dzięki czemu nigdy nie będziemy musieli stać w kolejkach. W okolicy Kronplatzu jest 13 miejscowości, w których można zamieszkać, jednak największą z nich jest miasteczko zwane Brunico. Ośrodek jest częścią megakompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, który w ramach jednego karnetu oferuje ponad 1200 km tras zjazdowych.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Plan de Corones (Kronplatz), Brunico (Bruneck), Monguelfo, Riscone i Valdaora (Olang). Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Plan de Corones (Kronplatz):
  Jeden z najbardziej wszechstronnych ośrodków narciarskich, który zadowoli zarówno ekspertów narciarstwa jak i tych, którzy stawiają pierwsze kroki. Jest to więc idealne miejsce na wyjazd na narty dla każdego. Wiele tras może sprawić trudność niedzielnemu narciarzowi. Jedną z nich jest Erta, co w wolnym tłumaczeniu znaczy stroma, a nazwa dokładnie oddaje z czym mamy styczność. Trudną i zarazem ciekawą trasą jest Herrenegg, która posiada homologacje FIS. Najdłuższe trasy mają ponad 6 km.

 • Warunki narciarskie


  Plan de Corones (Kronplatz):
  Stoki Plan de Corones położone są na wysokości 935 – 2275 m n.p.m., przez co dobre warunki narciarskie panują tu od grudnia do kwietnia. Niżej położone trasy są dośnieżane w miarę potrzeb.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Ośrodek Kronplatz świetnie nadaje się dla początkujących narciarzy, dzięki odpowiedniej ilości tras oraz tzw. „oślich łączek”. Ponad 50 km naśnieżanych tras na stokach Kronplatz sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wybrednych narciarzy.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  W ośrodku znajduje się ponad 30 km dobrze przygotowanych tras dla narciarzy o umiejętnościach średnich. Trasy zachwycają zarówno widokami, jak i nachyleniem, jednak fani carvingu i bardzo szerokich stoków nie znajdą tutaj zbyt wiele dla siebie.

  Narty dla zaawansowanych:
  Kronplatz to istny raj na wyjazdy na narty dla narciarzy zaawansowanych, posiadający prawie 30 km tras dla ekspertów. Znajduje się tutaj aż 5 bardzo wymagających tras – tzw. The Black Five, o których na oficjalnej stronie można przeczytać: „Nie dla osób o słabych nerwach!”. Jest to także jeden z niewielu ośrodków posiadający tak dużo tras dla osób o wysokim stopniu zaawansowania.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  W Kronplatz nie barkuje zjazdów dla miłośników freeride'u. Przy kolejce linowej 1+2 znajduje się wspaniała trasa biegnąca przez przepiękny las modrzewiowy. Rozciągają się stąd widoki na zapierającą dech w piersiach dolinę. Na freeriderów czeka tu również wiele nieodkrytych tras. Należy jednak pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem.

  Freestyle:
  Snowpark Kronplatz to największy snowpark w południowym Tyrolu, jego powierzchnia sięga prawie 60 000 m². Teren mieści się na wysokości 2230 m n.p.m., posiada własny wyciąg krzesełkowy oraz wiele przeszkód o każdym stopniu zaawansowania: kickery, boxy, raile i inne specjalne konstrukcje, w tym cała jedna sekcja jibowa o nazwie „Korer”.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Dla wielbicieli narciarstwa biegowego przygotowano aż 200 km tras w dolinach Anterselva, Valle di Tamores i Valle di Casies. Najdłuższą trasą jest Gsiesertal - 42 km, o średnim stopniu trudności. Szkoły narciarstwa biegowego dostępne są w Brunico, Anterselva di Sopra i Santa Maddalena.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Oferta rozrywek après-ski jest bardzo bogata. Do dyspozycji turystów jest około 40 różnych barów i restauracji serwujących specjały regionalne. Trzeba być naprawdę dobrze zorganizowanym, aby odwiedzić je wszystkie. W każdej miejscowości znajdują się nie tylko małe sklepiki z pamiątkami i rękodziełem miejscowych rzeźbiarzy, ale też ekskluzywne sklepy znanych światowych marek.

  Sporty zimowe:
  Kronplatz oferuje szeroki wybór zajęć. Wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy można wypożyczyć w okolicznych sklepach i wypożyczalniach. Możena spróbować saneczkarstwa, wspinaczki górskiej, trekkingu i wielu innych.

  Aktywny wypoczynek:
  Jazda konna jest prawdziwą przyjemnością, ale jazda w rejonie Kronplatz to uczta dla wszystkich fanów koni. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani jeźdźcy będą zachwyceni.
  Region oferuje również kilka kąpielisk i basenów. Organizowane są także przejażdżki saniami.

  Zwiedzanie:
  Co prawda, niewiele jest tu typowych muzeów, ale warto się wybrać do jednego z parków narodowych. Trzy z siedmiu parków naturalnych Południowego Tyrolu znajdują się w regionie turystycznym Kronplatz: Fanes-Senes-Braies Park Natural, Vedrette di Ries-Aurina, Park Natural Puez-Odle. W tych obszarach nienaruszonych przez człowieka ochrona przyrody jest najważniejsza. Niezależnie od pory roku można się tutaj natknąć na unikatowe rośliny i zwierzęta.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Będąc w rejonie Kronplaz warto wybrać się na tradycyjny kiermasz bożonarodzeniowy w Brunico, podczas którego możena skosztować gorących kasztanów. Zaraz po świętach, w styczniu odbywa się tam narciarski maraton, a w lutym słynne zawody Valle di Casies. Wielką atrakcją są również zawody narciarskiego Pucharu Europy. Na rozpoczęcie oraz zakończenie sezonu organizowane są huczne imprezy połączone z koncertami.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Kronplatz to idealny ośrodek na wyjazdy na narty z dziećmi: cała masa rozrywek na stoku jak i poza nim oraz liczne trasy przygotowanymi specjalnie dla najmłodszych. Znajduje się tu dużo szkół narciarskich oraz specjalnie dostosowanych ruchomych dywanów (mat), dzięki którym nauka jazdy wyda się dzieciom jeszcze ciekawsza.

  Rozrywka:
  W Kronplatz znajduje się 6 specjalnych skiparków do nauki jazdy na nartach oraz zabawy przygotowanych specjalnie dla najmłodszych.

  Opieka nad dziećmi:
  W Kronplatz można skorzystać z usług opiekunki na telefon lub specjalnego klubu dla najmłodszych prowadzonych przez szkołę narciarską.

 • Informacje dodatkowe


  • www.kronplatz.com/de/

Włochy - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  26°C
  opady:
  0.46 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  56%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1014hPa
  wiatr:
  157°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:20
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.11°C max.27°C
  opady:
  0.85 mm
  wiatr:
  99°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:20
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.12°C max.19°C
  opady:
  0.54 mm
  wiatr:
  168°   3 km/h
  wsch. słońca:
  05:20
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.14°C max.25°C
  opady:
  1.53 mm
  wiatr:
  205°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:21
  zach. słońca:
  21:11
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.13°C max.23°C
  opady:
  4.26 mm
  wiatr:
  231°   7 km/h
  wsch. słońca:
  05:21
  zach. słońca:
  21:11

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-5,-3,0,3,7,11,12,12,9,4,0,-3,1,4,10,15,20,23,25,24,20,14,7,2,-2.0,.5,5.0,9.0,13.5,17.0,18.5,18.0,14.5,9.0,3.5,-.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
344676776533
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
53,43,46,59,77,106,126,118,78,64,60,53,84,80,77,72,69,73,77,78,81,82,87,88
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
131520191822232017161819
Powered by:

Plan de Corones (Kronplatz) - kamery na stoku i aktualne warunki narciarskie