Alta Badia (Hochabteital)

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 1
 • 12
 • 21
 • 8
 • 1
 • 1

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
130 km 70 km 53 km 7 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień43 - 54   €30 - 44   €
6 dni219 - 273   €153 - 191   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1420 km
homepage: www.altabadia.org
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Alta Badia (Hochabteital)

Ośrodek narciarski Alta Badia leży w południowym Tyrolu u podnóża masywu Dolomitów o nazwie Sella. Jego usytuowanie sprawia, że warunki śniegowe są tu dobre już od listopada do kwietniu. Nasłonecznienie tras oraz ich przygotowanie wraz z doskonałą bazą noclegową sprawiają, że jest to jeden z najciekawszych ośrodków na wyjazdy na narty w regionie. Jest tutaj 6 bardzo przytulnych miejscowości Corvara, Colfosco, La Villa, San Cassiann, Badia oraz La Val. Ośrodek ten leży w samym sercu megakompleksu Dolomiti Superski co stanowi świetną bazę wypadową na inne tereny narciarskie, w tym słynną Sella Rondę.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Corvara, Colfosco, San Cassiano, La Villa i Pedraces. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Alta Badia:
  Ośrodek narciarski mieści się na wysokości między 1440 m n.p.m. a 2778 m n.p.m., posiada ponad130 km dobrze przygotowanych tras zjazdowych. Wszystkie te trasy obsługiwane są przez 52 nowoczesne wyciągi narciarskie. Najciekawszą trasą jest Lagazuoi ( 8,5 km) i trasa Vallon-Corvara (4,3 km) oraz szlak I Wojny Światowej wokół szczytu Col Di Lana. Jednak najwięcej tras i radości z jazdy mogą czerpać narciarze, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym sportem. Alta Badia wchodzi w skład megakompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, który oferuje ponad 1200 km tras.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Dla początkujących narciarzy warunki narciarskie w ośrodku są rewelacyjne, a do ich dyspozycji jest wiele szkółek narciarskich. Ilość tras przekracza 70 km a ich przygotowanie sprawia, że jest to jeden z najlepszych ośrodków w regionie dla narciarzy początkujących. Wiecznie słoneczne stoki Alta Badia spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających narciarzy.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Rejon ten jest także rajem dla narciarzy średniozaawansowanych – posiada ponad 50 km tras czerwonych. Ich przygotowanie i przepiękne krajobrazy sprawiają, że warto wypróbować swoich sił na wszystkich szlakach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – od szerokich tras po wąskie a także tych, na których dzieje się dużo po takie gdzie można mieć cały stok tylko dla siebie.

  Narty dla zaawansowanych:
  Również narciarze zaawansowani znajdą tutaj coś dla siebie. Przepiękne trasy znajdują się w samym Alta Badia, ale warto również spróbować swoich sił poza trasami, gdzie można napotkać ekstremalnie trudne zjazdy.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Na freeriderów czekają tutaj nieodkryte trasy przez lasy a także otwarte przestrzenie w głębokim puchu. Większość tras wymaga sporych umiejętności. Istnieje także możliwość jazdy poza trasami z przewodnikiem. Corocznie odbywa się tutaj Mittagstal, czyli zawody freeridowe. Ciekawy zjad to Valscura – Sassongher, który jest uważany za jeden z najtrudniejszych ze względu na koniczność jazdy pomiędzy ścianami bardzo wąskiego przesmyku. Mniej zaawansowani miłośnicy freeride'u również znajdą ciekawe trasy.
  Należy jednak pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem.

  Freestyle:
  W ośrodku znajduję się jeden nowoczesny snowpark z typowymi przeszkodami takim jak: boxy, raile, skocznie, które są dostosowane do różnych umiejętności od początkujących po zaawansowanych. Snowpark został podzielony na dwie części: na górze jeżdżą zaawansowani, a na dole początkujący. Można tu też znaleźć wiele nowoczesnych i unikatowych przeszkód (miny, boje itp.).

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Alta Badia oferuje wielbicielom narciarstwa biegowego ponad 50 km świetnie przygotowanych ścieżek. Uprawiając narciarstwo biegowe można podziwiać cichą malowniczą okolicę ze wspaniałą scenerią i widokiem na Dolomity. W większości są to trasy długodystansowe. Znajduje się tu także świetny serwis, wraz ze szkołą oraz wypożyczalnią sprzętu.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Na tych, którym nie brakuje energii na koniec aktywnego dnia na stoku, czeka bardzo duży wybór atrakcji après-ski. W lokalach można popijać drinki i miło spędzić wieczór w gronie przyjaciół. Tradycją w ośrodku jest relaks przy gorącej czekoladzie lub herbacie oraz zajadanie regionalnego strudla. Warto odwiedzić jedną z herbaciarni, kawiarni i ciastkarni których w Alta Badii nie brakuje. Nocne rozrywki to przede wszystkim szeroki wybór klubów i lokali gastronomicznych, w tym także tych światowej klasy. Aż dwie restauracje są odznaczone aż 3 gwiazdkami Michellin. Po dniu spędzonym na stoku można zrelaksować się w kinie,centrum fitness i spa.

  Sporty zimowe:
  W Alta Badia często uprawiana dyscypliną sportową jest saneczkarstwo, nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla amatorów i najmłodszych. Oprócz tego ciekawym sportem, którego warto spróbować jest curling uprawiany na specjalnym lodowisku. W ośrodku można również skorzystać centrów jeździeckich ze świetnym zapleczem.

  Aktywny wypoczynek:
  Alta Badia oferuje doskonałe możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, niezależnie od preferencji. Znajduje się tu więcej niż 80 km dobrze przygotowanych tras do pieszych wędrówek.
  Oprócz tego dużą atrakcją są wycieczki spacerowe w rakietach śnieżnych, również po zmroku.

  Zwiedzanie:
  Miejscem, które warto odwiedzić w Alta Badia jest z pewnością trzypiętrowe „Museum Ladin Ursus Ladinicus”. Wystawa rozpoczyna się od historii powstania Dolomitów, a kończy na dorobku miejscowej kultury. Kolejnym miejscem jest „Fanes-Senes-Braies Nature Reserve Visitor Centre”, które znajduje się w miejscowości San Vigilio / St Wigilii w Enneberg. Tutaj głównym tematem muzeum są Dolomity, rolnictwo na wysokich pastwiskach oraz skamieniałości, które można znaleźć w rezerwacie przyrody. Popularne wśród najmłodszych są terraria ze zwierzątkami żyjącymi w symulowanym środowisku. Oprócz tego są tu dwie galerie sztuki.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  • Sella Ronda Bike Day
  • Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim
  • Sellaronda Skimarathon
  • Maraton Rowerowy
  • Chef's Cup Südtirol
  • BMW xDrive LIVE
  • Parada koni Leonhard "Leonardiritt"

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Jest to idealny ośrodek na wyjazdy na narty z dziećmi - masa rozrywek na stoku jak i po za nim. Liczne trasy przygotowane specjalnie dla najmłodszych z magicznymi dywanami (ruchome maty). Duża liczba szkół narciarskich dzięki, którym nauka jazdy na nartach wyda się im jeszcze ciekawsza i łatwiejsza.

  Rozrywka:
  Przyhotelowe kluby, gdzie organizowane są różnego rodzaju zabawy.

  Opieka nad dziećmi:
  W ośrodku znajduje się przedszkole, ogród dla najmłodszych oraz opieka na telefon.

 • Informacje dodatkowe


  • www.altabadia.org/

Włochy - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  28°C
  opady:
  0.18 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  64%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1010hPa
  wiatr:
  229°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:22
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.14°C max.29°C
  opady:
  0.44 mm
  wiatr:
  181°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:22
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.13°C max.20°C
  opady:
  0.23 mm
  wiatr:
  224°   2 km/h
  wsch. słońca:
  05:23
  zach. słońca:
  21:12
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.16°C max.26°C
  opady:
  1.35 mm
  wiatr:
  242°   3 km/h
  wsch. słońca:
  05:23
  zach. słońca:
  21:12
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.15°C max.25°C
  opady:
  0.94 mm
  wiatr:
  207°   9 km/h
  wsch. słońca:
  05:23
  zach. słońca:
  21:12

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-5,-3,0,3,7,11,12,12,9,4,0,-3,1,4,10,15,20,23,25,24,20,14,7,2,-2.0,.5,5.0,9.0,13.5,17.0,18.5,18.0,14.5,9.0,3.5,-.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
344676776533
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
53,43,46,59,77,106,126,118,78,64,60,53,84,80,77,72,69,73,77,78,81,82,87,88
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
131520191822232017161819
Powered by: