Sella Ronda już od 989 zł

Sella Ronda

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 0
 • 0
 • 6
 • 3
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 0

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
74 km 0 km 74 km 0 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień45 - 50   €32 - 35   €
6 dni178 - 256   €125 - 179   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1300 km
homepage: www.sella-ronda.info/eng/index.html
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Sella Ronda

Sella Ronda to masyw w Dolomitach i największa karuzela narciarska Europy, która zapewnia świetne tereny do szusowania. Prawie 40 km tras i pętli położonych od 1465 m n.p.m. do 2300 m n.p.m. zapewni rozrywkę każdemu turyście. Objazd zajmuje w sumie ok. 1 dnia. Trasy Sella Rondy są stosunkowo łatwe, jednak wymagają dobrej kondycji, a także odpowiedniego przygotowania. Należy pamiętać, by wyruszyć wcześnie rano, aby tego samego dnia móc wrócić do ośrodka (na ostatniej przełęczy należy być o 15:30). Konieczne jest także sprawdzenie pogody przed wyjazdem, by nie utknąć gdzieś na trasie. Sella Ronda otacza szczyt Selli Biz Boe mierzący 3151 m. Ten teren narciarski łączy cztery wysokie przełęcze i cztery ladyńskie doliny. By wjechać na karuzelę można wybrać się do jednej z czterech miejscowości: Selva di Val Gardena, Corvara, Canazei lub Arabba. Cały tour obejmuje 23 km tras, wraz z przejazdami wyciągami ok. 38 km. Ponadto jest do pokonania przewyższenie 4500 m, jeśli doliczyć do tego podjazdy różnica sięgnie Mount Everestu. Dookoła Sella Rondy znajdują się 4 regiony i ośrodki: Val di Fassa, Val Gardena, Alta Badia, Arabba. Sella Ronda wchodzi w skład megakompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, który w ramach jednego karnetu oferuje ponad 1200 km tras zjazdowych.

 • Ośrodki


  Alta Badia
  Ośrodek narciarski mieści się na wysokości między 1440 m n.p.m. a 2778 m n.p.m., posiada ponad130 km dobrze przygotowanych tras zjazdowych. Wszystkie te trasy obsługiwane są przez 52 nowoczesne wyciągi narciarskie. Teren rewelacyjny przede wszystkim dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Eksperci również znajdą tu dobre trasy. Genialne warunki dla miłośników jazdy poza trasami. Amatorzy freestyle'u mogą poszaleć w snowparku. Ośrodek posiada także całkiem sporo tras biegowych, bogatą ofertę sportową oraz wiele atrakcji poza stokiem. Idealne miejsce na rodzinny wyjazd na narty z dziećmi.

  Val di Fassa
  Val di Fassa to przepiękna malownicza dolina położona między 1300 m n.p.m. a 2950 m n.p.m. w samym centrum Dolomitów. Ośrodek doskonale nadaje się dla wszystkich narciarzy, niezależnie od stopnia zaawansowania. To także idealne miejsce dla miłośników freestyle'u, którzy mają do dyspozycji kilka snowparków w samej Val di Fiemme oraz w Tre Valli. Snowparki znajdują się w Campitello, Canaze Belvedere oraz Canazei Ciampac. Łącząc wszystkie razem, można skorzystać z każdej znanej przeszkody freestyle'owej. Oprócz tradycyjnych nart i snowboardu na turystów czeka możliwość uprawiania wielu innych sportów zimowych, mnóstwo form aktywnego spędzania czasu i bogata oferta après-ski. Jest to idealny ośrodek dla dzieci i ich rodziców.

  Val Gardena
  Val Gardena to słynna dolina znajdująca się w północnych Włoszech, w południowym Tyrolu. Wielokrotnie goszczono tu Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, na słynnej trasie Saslong. W dolinie jest ponad 170 km tras narciarskich o różnym stopniu zaawansowania, a korzystać z nich można na wysokościach między 1236 m n.p.m. a 2518 m n.p.m., chociaż najwyższe szczyty Langekofel sięgają aż 3181 m n.p.m. Panują tu świetne warunki do jazdy poza trasami, a początkujący freestyle'owcy mogą ćwiczyć w snowparku Piz Sella. Ponadto Val Gardena posiada 54 km tras biegowych. W ośrodku można także znaleźć najlepszy dla siebie sposób na spędzenie czasu poza stokiem. Val Gardena to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi.

  Arabba - Marmolada
  Arabba jest ośrodkiem, w którym odnajdą się wszyscy narciarze, zwłaszcza początkujący i średniozaawansowani. Ośrodek ma do dyspozycji prawie 60 km tras, które nie tylko są świetnie przygotowane, ale również bardzo widokowe. Niewątpliwie dużym atutem jest sieć wyciągów umożliwiająca bezproblemowe przemieszczanie się do sąsiednich rejonów narciarskich. Teren charakteryzuje się niezwykle pięknymi zjazdami pozatrasowymi. Obszar położony jest na wysokości 1446– 2478 m n.p.m., dzięki czemu dobre warunki śniegowe utrzymują się tu od grudnia do kwietnia. Ośrodek posiada snowpark dla freestyle'owców o różnym stopniu zaawansowania. Arabba nie jest polecana miłośnikom narciarstwa biegowego, ani szalonych imprez. Jest tu jednak wiele ciekawych miejsc do zwiedzania m.in. Muzeum I wojny światowej. Polecany rodzinom z dziećmi.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Szlak "zielony":
  Prowadzi wokół Sella Rondy odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. Dla zaawansowanego narciarza orientacyjny czas przejazdu zielonym szlakiem wynosi ok. 2 godzin i 5 minut. 45 min. z miejscowości Selva na Passo Sella, ok. 20 min. z Lupo Bianco na Belvedere, ok 15 min. z Arabby na Campolongo, ok. 45 min. z Corvary na Passo Gardena/Danterceppies. Trasą tą przejeżdża się 15,7 km wyciągami, 22,9 km nartostradami, co w sumie daje 38,6 km. Selva jest najpopularniejszym miejscem startu. Przejazd z tego miejsca powinien wyglądać następująco. Należy wsiąść w wagoniki Selav – Ciampinoi, by móc zjechać w dół trasą nr 5. Po dotarciu do wyciągu krzesełkowego na Piz Seteur wyrusza się na króki zjazd, który także dociera do wyciągu krzesełkowego Sassolungo. Stamtąd zjazd przez Citta dei Sassi aż do przełęczy. Na Sasso Levante trzeba wjechać wyciągiem. Stamtąd na narciarzy czeka długi, ciekawy zjazd do Val Salei, a następnie do Pian Frateces i schroniska Lugo Bianco. Z tego miejsca zjeżdża się aż do Arabby przez Sas Bece. Z Arabby wjeżdża się na Passo Campolongo oraz Costoratta, skąd można zjechać do Corvary, w której dwoma wyciągami oraz dwoma gondolkami podjeżdża się, by zjechać w końcu na Plan Setus. W Plan Setus należy wsiąść do wyciągu krzesełkowego, by móc zjechać na Passo Gardena. Stamtąd już tylko należy złapać wyciąg krzesełkowy, który dowiezie do Dantercepies. Z Dantercepies na narciarzy czeka zjazd do Selvy i Val Gardeny. Tak wygląda pełny tour karuzeli.

  Szlak "pomarańczowy":
  Prowadzi wokół Sella Rondy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zaczynając z popularnej Selvy orientacyjny czas przejazdu dla zaawansowanego narciarza wynosi ok 1 godziny i 40 minut. Ok. 20 min. z Selvy na Passo Gardena/Danterceppies, kolejne 20 min z Corvary na Campolongo, 40 min z Arabby na Belvedere, 20 min z Lupo Bianco na Passo Sella.
  Z Selvy wyciąg krzesełkowy Costabella i gondola Dantercepies zawiezie narciarzy ponad przełęcz Gardena, z której zjechać można do uroczej wioski Colfosco. Tam należy złapać krzesełko Borest do Corvary. Kolejka gondolowa Boe a następnie zjazd doprowadzi turystów do Passo Campolongo. Tu znajduje się orczyk (jedyny) Bec de Roces i zjazd do Arabby. W Arabbie wagonikami można dostać się na Porta Vescovo, skąd zjazd prowadzi do Ponte de Vaz. Z Ponte Vaz dwa wyciągi krzesełkowe dowiozą narciarzy na Passo Pordoi, gdzie znajduje się długi, malowniczy zjazd aż do Pian Fracates. Z Pian Fracates dostać się można na Passo Sella, by zjechać do początku trasy – Selvy w Val Gardena.
  Łącznie zjazd obejmuje 36,6 km, z czego 13,5 km to przejazdy wyciągami, a 23 km nartostradami.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Tereny Salla Ronda nie są trudne, jednak wymagają naprawdę sporej kondycji fizycznej. Przyjeżdżają tu często rodziny z dziećmi, więc teren ten na pewno nadaje się dla osób poczatkujących.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Dominują trasy niebieskie i czerwone, więc to idealny obszar dla osób, które na nartach jeżdżą w stopniu średniozaawansowanym.

  Narty dla zaawansowanych:
  To raczej nie jest najlepszy teren dla zaawansowanych narciarzy, jednak Sella Rodna posiada swój urok. Dla narciarzy jest szczególną atrakcją i często obowiązkowym punktem wyjazdu. Warto sprawdzić się kondycyjnie.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Snowboardziści średniozaawansowani mogą wybrać się na Sella Rondę, gdyż znajduje się tu kilka odpowiednich terenów. Bardzo mało terenów off-pistes.

  Freestyle:
  W ośrodkach należących do Sella Rondy znajduje się kilka snowparków. Najwięcej jest w Val di Fassa.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Ośrodki należące do Sella Rondy posiadają wiele tras do uprawiania narciarstwa biegowego.

  Alta Badia:
  Alta Badia oferuje wielbicielom biegówek ponad 50 km świetnie przygotowanych ścieżek. Uprawiając tu ten sport można podziwiać cichą malowniczą okolicę ze wspaniałą scenerią i widokiem na Dolomity. W większości są to trasy długodystansowe. Znajduje się tu także świetny serwis, wraz ze szkołą oraz wypożyczalnią sprzętu.

  Val Gardena:
  Poza tradycyjnym narciarstwem i snowboardingiem ośrodek oferuje także całą masę tras do uprawiania narciarstwa biegowego. W samej Val Gardena jest ich 54 km, a łącznie z Alpi di Siusi aż 134 km. Dzięki swojemu położeniu trasy te uchodzą za najlepsze w całym Tyrolu Południowym. Głównie przeznaczone są one dla zaawansowanych narciarzy, ale początkujący też znajda coś dla siebie.

  Val di Fassa:
  W regionie jest ponad 150 km świetnie przygotowanych tras biegowych. Szczególnie uznaną i słynną jest Marcialonga, która biegnie przez Val di Fassa i Val di Fiemme na odcinku 70 km. Wszyscy użytkownicy Super Nordic Skipass obowiązującego w tym regionie mogą skorzystać z darmowego przygotowania nart, czyli smarowania, ostrzenia i innych podobnych czynności. Oprócz tego znajduje się tutaj wysoko wykwalifikowana kadra, która pomoże nam stawiać pierwsze kroki na biegówkach.

  Arabba:
  Ten ośrodek raczej nie przyciąga miłośników biegówek. Jest tu zaledwie 10 km tras.

 • Informacje dodatkowe


  • Pętlę Sella Ronda można rozpocząć w dowolnym miejscu.
  • By wjechać na karuzelę narciarską potrzebny jest karnet Dolomiti SuperSki. W ramach karnetu istnieje możliwość korzstania z ponad 1200 km tras.

Włochy - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  20°C
  opady:
  0.55 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  69%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1016hPa
  wiatr:
  147°   8 km/h
  wsch. słońca:
  05:19
  zach. słońca:
  21:08
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.9°C max.19°C
  opady:
  4.41 mm
  wiatr:
  154°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:19
  zach. słońca:
  21:08
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.8°C max.13°C
  opady:
  1.2 mm
  wiatr:
  321°   3 km/h
  wsch. słońca:
  05:19
  zach. słońca:
  21:09
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.10°C max.15°C
  opady:
  1.08 mm
  wiatr:
  67°   1 km/h
  wsch. słońca:
  05:20
  zach. słońca:
  21:09
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.9°C max.15°C
  opady:
  4.37 mm
  wiatr:
  135°   11 km/h
  wsch. słońca:
  05:20
  zach. słońca:
  21:09

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-14,-14,-12,-10,-5,-2,0,0,-1,-5,-9,-12,-9,-9,-7,-5,-1,1,3,3,1,-1,-6,-9,-11.5,-11.5,-9.5,-7.5,-3.0,-.5,1.5,1.5,.0,-3.0,-7.5,-10.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
555455665543
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
111,117,142,155,149,129,152,127,108,118,112,123,71,73,85,88,88,88,91,87,83,79,79,80
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
151724232121231818162022
Powered by: