Cortina d'Ampezzo już od 1006 zł

Cortina d'Ampezzo

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 0
 • 6
 • 26
 • 33
 • 5
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
124 km 56.7 km 45.7 km 21.6 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień49 - 54   €34 - 38   €
6 dni219 - 273   €153 - 191   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: listopad - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1270 km
homepage: cortina.dolomiti.org/
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Cortina d'Ampezzo

Tereny narciarskie położone koło Cortiny d'Ampezzo leżą na wysokości od 1224 do 3243 m n.p.m. Ośrodek narciarski Cortina d’Ampezzo składa się z trzech terenów narciarskich: Tofane, Faloria i Cristallo. Nie są on bezpośrednio połączone wyciągami, ale na wszystkie dojeżdżają darmowe ski busy. Cortina oferuje ponad 100 tras o łącznej długości 120 km oraz ponad 50 różnych wyciągów, które pozwalają na sprawne poruszanie się pomiędzy ośrodkami. W 1956 odbyły się tutaj zimowe igrzyska olimpijskie, a obecnie w Cortinie rokrocznie odbywają się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W schronisku Duca d’Aosta kiedyś był zapalony znicz olimpijski. W Cortinie kręcono sceny do takich filmów jak m.in.: „Różowa Pantera” z Davidem Nivenem i Peterem Sellersem, „James Bond: Tylko Dla Twoich Oczu” z Rogerem Moorem czy „Cliffhanger” z Sylvestrem Stallone. Cortina d’Ampezzo wchodzi w skład megakompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, w który łącznie oferuje 1200 km tras narciarskich. Jest to więc idealne miejsce na wyjazdy na narty.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Cortina d'Ampezzo, Borca di Cadore i San Vito di Cadore. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Folaria:
  Ma swój początek w centrum Cortiny, jej najnowocześniejsze kolejki potrafią w zaledwie parę chwil wywieźć ludzi na wysokości 2134 m n.p.m. Można też rozpocząć wyjazd kolejką z miejscowości Rio Gere położonej 7 km od centrum Cortiny. Z Rio Gere można dojechać również skibusem. Folaria posiada 30 km świetnie przygotowanych tras na różnych poziomach zaawansowania.

  Cristallo:
  Cristallo słynie z tego, że urodził się tutaj słynny narciarz alpejski Alberto Tomba. Doskonała pokrywa śnieżna i ponad 30 km tras sprawiły, że Alberto miał gdzie stawiać pierwsze narciarskie kroki. Wiele ekip narciarskich startujących w Pucharze Świat przyjeżdża tu trenować. Z Cortiny można się dostać wyciągami, aż na wysokość prawie 3000 m n.p.m. skąd można zjechać słynną trasą Canalone Stunies, która jest najbardziej stromą tego typu nartostradą w całych Dolomitach.

  Tofane:
  Teren obejmuje stoki usytuowane aż na 2900 m n.p.m., oferując doskonałe warunki narciarskie. Wszystkie trasy są otoczone wspaniałymi widokami na dolinę Cortiny oraz pobliskie jej masywy. Trasy te często goszczą zawody Pucharu Świata Kobiet w narciarstwie zjazdowym. Do najsłynnniejszych tras zalicza się Canalone, Vertigine Bianca oraz Olimpia. W niższych partiach teren nadaje się z kolei dla tych mniej zaawansowanych.

  Lagazuoi - 5 Torri:
  Tereny narciarskie dopiero niedawno połączone z ośrodkiem Cortina. Oferują wspaniałe widoki na masyw Marmolady.

  Sprawdź oferty wyjazdów na narty do Cortina ‘Ampezzo na Travelplanet.pl

 • Warunki narciarskie


  Cortina d'Ampezzo:
  Stoki położone są na wysokości 1224 – 2930 m n.p.m., przez co dobre warunki narciarskie panują tu od listopada do kwietnia. Niżej położone trasy są dośnieżane w miarę potrzeb. Stoki o ekspozycji wschodniej i zachodniej.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  We wszystkich ośrodkach znaleźć można dobre stoki dla początkujących narciarzy. Szczególnie polecane są dolne partie ośrodka Tofane, gdzie znajdują się najlepsze i najliczniejsze trasy niebieskie. W każdym ośrodku jest duży wybór szkółek narciarskich.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Jest to idealne miejsce na wyjazd na narty dla narciarzy o umiejętnościach średnich – ilość tras o takim przeznaczeniu jest ponad połowę większa od pozostałych. Są one także świetnie przygotowane oraz oferują wspaniałe widoki na przepiękną dolinę Cortiny.

  Narty dla zaawansowanych:
  Doświadczeni narciarze z pewnością będą zadowoleni z wyjazdu na narty do tego ośrodka i jego oferty. Posiada on wiele wymagających tras, na których trenują nawet zawodnicy ze Światowego Pucharu Alpejskiego. Znajduje się tutaj najtrudniejsza, a zarazem najbardziej stroma z całych Dolomitów trasa narciarska - Canalone Stunies, która rozpoczyna się na wysokości 3000 m n.p.m.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Organizacja takich zawodów jak chociażby „Carrera Freeride Challange” świadczy, że są tutaj świetne tereny do jazdy w głębokim puchu. Najlepsze stoki występują po stronie ośrodka Faloria, szczególnie te w pobliżu Punta Nera.

  Freestyle:
  Narciarze i snowboardziści znajdą w Folari bardzo dobrze wyposażony snowpark. Znaleźć tam można między innymi half-pipe na około 200 metrów oraz wiele innych przeszkód takich jak quaterpipe, skocznie, raile, boxy oraz tor do boardcorssu. Wszystkie przeszkody są dopasowane do różnych stopni umiejętności, każdy więc znajdzie coś dla siebie.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Dla narciarzy biegowych przygotowano aż 75 km tras o różnym stopniu trudności. Nadają się one zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych osób. Korzystanie z tras jest płatne (ok. 10 Euro na tydzień). Jedną z ciekawszych jest nartostrada biegnąca z Cortiny d'Ampezzo do Toblach. Mierzy 30 km a jej przewyższenie wynosi około 300 m. Inne trasy, na które warto zwrócić uwagę można znaleźć przy Passo Tre Croci oraz Fiames Nordic Center.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Apres-ski jest jednym z powodów dla których warto odwiedzić Cortinę d'Ampezzo. Po wyczerpującym dniu na stoku jest wiele możliwości spędzenia popołudnia. Przy słynnej ulicy Corso Italia znajdują się liczne bary i restauracje oferujące dania kuchni włoskiej. Nie brakuje tutaj również winiarni, pubów czy dyskotek, w których często przesiadują znane osobistości. Aby w pełni wykorzystać uroki lokali należy jednak dysponować zasobnym portfelem, ponieważ jest to jedna z najdroższych miejscowości w Dolomitach.

  Sporty zimowe:
  W Cortinie d’Ampezzo istnieje możliwość uprawiania innych sportach zimowych takich jak snowraffting, curling, saneczkarstwo czy wpinaczka po ścianie lodowej. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Dla zwolenników bardziej klasycznych sportów dostępne są również olimpijskie lodowiska. Na odpoczynek można się wybrać na kryty basen, by zregenerować siły po dniu na stoku.

  Zwiedzanie:
  Cortina to nie tylko doskonałe miejsce na białe szaleństwo, ale także okazja do odwiedzenia ciekawych muzeów i galerii. Niewiele z górskich miejscowości może się pochwalić tak ciekawymi obiektami. Do nich z pewnością można zaliczyć Galerię „Mario Rimoldi”. Znajduje się tam jedna z najważniejszych kolekcji sztuki współczesnej we Włoszech. Warto się także wybrać do muzeum etnograficznego Ampezza, gdzie zobaczymy tradycyjne stroje oraz tradycyjnie wykuwane narzędzia. Ciekawych wrażeń dostarcza też Muzeum Paleontologiczne “Rinaldo Zardini” w którym można się dowiedzieć jak wyglądały tereny dzisiejszych Dolomitów 200 milionów lat temu. Z pewnością warto także wybrać się na tereny Lagazuoi 5 Torri, gdzie miała miejsce tzw. Wielka Wojna między wojskami węgierskimi i włoskimi. Oprócz ciekawej lekcji historii dostarczą one także pięknych widoków. Jest to jedna z części muzeum, które zostało założone ku pamięci ofiar Pierwszej Wojny Światowej. Na koniec warto zobaczyć urokliwy kościół Parrocchiale SS Filippo e Giacomo mieszczący się w centrum Cortiny.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Co roku w Cortinie odbywa się wiele imprez sportowych. Między innymi Alpejski Puchar Świata kobiet, ale również Międzynarodowe Zawody Narciarstwa Klasycznego (42 km), rozgrywane wzdłuż starej kolei żelaznej Dolomitów. Zawodnicy przejeżdżają wówczas przez centrum miasteczka. Ciekawym wydarzeniem jest Cortina Winter Polo On Snow, czyli Turnee polo na śniegu, który ma miejsce na zamarzniętym jeziorze Misurina. Co roku organizowane są też Włoskie Mistrzostwa Hokeja (I liga) odbywające się na Stadionie Olimpijskim.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Ośrodek Cortina d’Ampezzo to świetne miejsce na rodzinny wyjazd na narty. Jest tu mnóstwo świetnie przygotowanych tras dla najmłodszych, gdzie dzieci mają możliwość nauki jazdy w profesjonalnych szkołach narciarskich.

  Rozrywka:
  W ośrodku znajduje się specjalny Adrenaline Park, który umiejscowiony jest w lesie na 3000 metrach kwadratowych z 39 platformami oraz przeszkodami przygotowanymi specjalnie dla najmłodszych.

  Opieka nad dziećmi:
  W Cortinie można skorzystać z opiekunki na telefon. Znajdują się też tutaj przedszkola narciarskie.

 • Informacje dodatkowe


  • www.cortina.dolomiti.org

Włochy - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  20°C
  opady:
  0.55 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  69%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1016hPa
  wiatr:
  147°   8 km/h
  wsch. słońca:
  05:19
  zach. słońca:
  21:08
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.9°C max.19°C
  opady:
  4.41 mm
  wiatr:
  154°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:19
  zach. słońca:
  21:08
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.8°C max.13°C
  opady:
  1.2 mm
  wiatr:
  321°   3 km/h
  wsch. słońca:
  05:19
  zach. słońca:
  21:09
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.10°C max.15°C
  opady:
  1.08 mm
  wiatr:
  67°   1 km/h
  wsch. słońca:
  05:20
  zach. słońca:
  21:09
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.9°C max.15°C
  opady:
  4.37 mm
  wiatr:
  135°   11 km/h
  wsch. słońca:
  05:20
  zach. słońca:
  21:09

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-14,-14,-12,-10,-5,-2,0,0,-1,-5,-9,-12,-9,-9,-7,-5,-1,1,3,3,1,-1,-6,-9,-11.5,-11.5,-9.5,-7.5,-3.0,-.5,1.5,1.5,.0,-3.0,-7.5,-10.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
555455665543
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
111,117,142,155,149,129,152,127,108,118,112,123,71,73,85,88,88,88,91,87,83,79,79,80
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
151724232121231818162022
Powered by: