Arabba - Marmolada już od 989 zł

Arabba - Marmolada

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 0
 • 2
 • 2
 • 0
 • 3
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
17 km 2 km 10 km 5 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień41 - 50   €29 - 35   €
6 dni204 - 256   €143 - 179   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1300 km
najdłuższa trasa: Pista Bellunese, dł. 12 km
homepage: www.skiarabba.commarmolada.php
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Arabba - Marmolada

Marmolada – Arraba to ośrodek położony w dolinie Livianollongo, w cieniu imponujących gór Sella. To jeden z największych i najbardziej atrakcyjnych terenów narciarskich wchodzący w skład Dolomiti Superski, który oferuje ponad 1200 km tras. Marmolada jest najwyższą górą Dolomitów (3296 m n.p.m.), pieszczotliwe zwaną „Królową Dolomitów”. W Marmolada – Arabba do dyspozycji narciarzy jest ponad 70 km świetnie przygotowanych tras, a wysokie położenie zapewnia pewny śnieg i dobre warunki do jazdy na nartach. Dodatkowym atutem jest bliskość słynnej Sella Rondy.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Arabba, Rocca Pietore oraz Malga Ciapela. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Arabba:
  Arabba jest ośrodkiem narciarskim, w którym odnajdą się wszyscy narciarze – od początkujących do zaawansowanych. Do dyspozycji jest prawie 60 km tras, który nie tylko są świetnie przygotowane, ale również bardzo widokowe. Niewątpliwie dużym atutem jest sieć wyciągów umożliwiająca bezproblemowe przemieszczanie się do sąsiednich rejonów narciarskich. Doskonałe miejsce na wyjazd na narty.

  Marmolada:
  Ośrodek nie jest polecany początkującym narciarzom, przystosowany jest raczej dla tych lepiej jeżdżących. Istnieje możliwość dotarcia wyciągiem prawie na sam szczyt, a imponująca wysokość 3296 m n.p.m. zapiera dech w piersiach. Będąc w regionie warto chociaż raz tam wjechać. Najdłuższa trasa – Pista Bellunese liczy ponad 12 km długości i wiedzie z samego szczytu Marmolady. Miłośnikom historii można polecić trasę upamiętniającą I wojnę światową, przy której znajdują się ruiny fortyfikacji lub innych zabudowań pozostawionych przez obie armie.

 • Warunki narciarskie


  Arabba:
  Teren położony jest na stokach o wysokości 1446 – 2478 m n.p.m., dzięki czemu dobre warunki śniegowe utrzymują się tu od grudnia do kwietnia. Dolne partie stoków są dodatkowo naśnieżane.

  Lodowiec Marmolada:
  Trasy wytyczone są na stokach o wysokości 1100 – 3342 m n.p.m., dzięki czemu zapaleni narciarze mogą jeździć przez cały rok. Jednak najlepszych i najpewniejszych warunków do jazdy można się spodziewać od grudnia do kwietnia.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Dla narciarzy początkujących zdecydowanie najlepszym ośrodkiem jest Arabba, w której można rozpocząć przygodę z nartami lub podszkolić swoje umiejętności korzystając z pomocy wykwalifikowanej kadry instruktorów. Mimo, że w ośrodku Marmolada można znaleźć trasy niebieskie, są one jednak znacznie trudniejsze niż wynikałoby to z oznaczenia.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Zarówno Marmolada jak i Arabba oferują świetne warunki narciarskie dla narciarzy średniozaawansowanych. W tym pierwszym ośrodku można się delektować jazdą na najdłuższej trasie w okolicy (ponad 12 km), natomiast w Arabbie można liczyć na niezapomniane widoki na okoliczne masywy górskie.

  Narty dla zaawansowanych:
  Doświadczeni narciarze powinni odnaleźć się na stokach Marmolady. Z pewnością wymagają one więcej niż przeciętnych umiejętności. Ponadto zaawansowani narciarze mogą spróbować swoich sił na szlakach freeridowych.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Arabba posiada jedne z najpiękniejszych zjazdów freeride'owych w regionie. W miejscach takich jak Val Mesdi, Val Lasties, Val de la Mesola czy Porodi można znaleźć doskonałe trasy w głębokim puchu. Jednak należy pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem

  Freestyle:
  W Arabbie znajduje się duży snowpark Arabba Superpark o długości ponad 500 m wyposażony we własny wyciąg krzesełkowy. Snowpark przygotowany jest tak, aby zarówno początkujący, jak i zaawansowani freestylerzy mogli znaleźć przeszkody dla siebie. Snowpark posiada ponad 12 kicerów, 7 boxów oraz 5 raili.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Narciarstwo biegowe w ośrodku Marmolada - Arabba jest słabo rozwinięte – wytyczono tylko 10 km trasę Pista Panoramica. Większy wybór tras biegowych można znaleźć w pobliskich ośrodkach narciarskich.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Życie nocne nie jest mocną stroną tego ośrodka, ale spragnieni wrażeń mogą się udać do pobliskiej Cortiny, Corvary czy Canazei. W samej Arabbie warto się jednak zrelaksować w tradycyjnych chatkach czy barach. Najsłynniejszym miejscem jest Stube, gdzie przy kominku można spróbować dawnej kuchni europejskiej oraz zasmakować słynnego Grappe. W regionie można skorzystać z dobrodziejstw centrum wellness, gdzie można odpocząć po nartach.

  Sporty zimowe:
  Jeśli tradycyjne narciarstwo to za mało, warto skorzystać z możliwości jazdy i nauki stylem telemarkowym. Osoby, których portfel tak nie ogranicza, mogą spróbować ekstremalnej przygody - heliskiingu czyli lotu helikopterem nad szczytami, by następnie wyskoczyć na trasę i zjechać, w tym wypadku aż 12 kilometrów. Ci spragnieni dodatkowych wrażeń mogą skorzystać z możliwości jazdy skuterami śnieżnych lub spróbować wspinaczki lodowej. Warto wybrać się także na lodowisko.

  Aktywny wypoczynek:
  Miłym sposobem na spędzienie czasu jest wyprawa w rakietach śnieżnych. Rozciągają się tu dziewicze, wspaniłe krajobrazy.

  Zwiedzanie:
  W miejscu zwanym Punta Serauta znajduje się Muzeum I Wojny Światowej położone na wysokości 2950 m n.p.m. Fakt ten kwalifikuje go do miana najwyżej usytuowanego muzeum w Europie. W Arabbie jest zabytkowy, wciąż działający młym. Wartym odwiedzenia zabytkiem jest również zamek Andraz, który został wzniesiony w 1027 roku i z czasem stał się symbolem doliny. Zamek był niegdyś strategicznym punktem na szlakach handlowych. Interesującym i również godnym uwagi jest Fodom Ladin Museum, czyli muzeum historii, tradycji i zwyczajów ludności zamieszkującej te tereny. Muzeum podzielone jest na 4 podsekcje i każda z nich poświęcona jest innemu aspektowi. W regionie można również odwiedzić wiele ciekawych i zabytkowych kościołów takich jak Kościół San Gicomo Maggiore czy Sanktuarium Najświętszej Maryii w Lourdes w Corte.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Bardzo dobry ośrodek dla rodzin z dziećmi nie tylko tych początkujących, ale też tych bardziej zaawansowanych. Można tu znaleźć wiele szkół narciarskich przygotowanych do nauki najmłodszych.

  Rozrywka:
  W Arabbie znajduje się doskonały plac zabaw stworzony specjalnie dla najmłodszych.

  Opieka nad dziećmi:
  W Arabbie można skorzystać z opiekunki na telefon, szkoły narciarskiej dla dzieci oraz specjalnych klubów dla dzieci.

 • Informacje dodatkowe


  • www.arabba.it

Włochy - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  20°C
  opady:
  0.55 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  69%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1016hPa
  wiatr:
  147°   8 km/h
  wsch. słońca:
  05:19
  zach. słońca:
  21:08
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.9°C max.19°C
  opady:
  4.41 mm
  wiatr:
  154°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:19
  zach. słońca:
  21:08
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.8°C max.13°C
  opady:
  1.2 mm
  wiatr:
  321°   3 km/h
  wsch. słońca:
  05:19
  zach. słońca:
  21:09
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.10°C max.15°C
  opady:
  1.08 mm
  wiatr:
  67°   1 km/h
  wsch. słońca:
  05:20
  zach. słońca:
  21:09
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.9°C max.15°C
  opady:
  4.37 mm
  wiatr:
  135°   11 km/h
  wsch. słońca:
  05:20
  zach. słońca:
  21:09

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-14,-14,-12,-10,-5,-2,0,0,-1,-5,-9,-12,-9,-9,-7,-5,-1,1,3,3,1,-1,-6,-9,-11.5,-11.5,-9.5,-7.5,-3.0,-.5,1.5,1.5,.0,-3.0,-7.5,-10.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
555455665543
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
111,117,142,155,149,129,152,127,108,118,112,123,71,73,85,88,88,88,91,87,83,79,79,80
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
151724232121231818162022
Powered by: