Madonna di Campiglio już od 589 zł

Madonna di Campiglio

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 2
 • 3
 • 19
 • 5
 • 5
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
120 km 25 km 80.5 km 14.5 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień49   €25 - 34   €
6 dni237 - 278   €119 - 195   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
03kwietnia2013 odległość z Warszawy: ok. 1500 km
najdłuższa trasa: “Groste”, dł. 7 km , z różnicą poziomów 1000 m
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio to najchętniej odwiedzany przez Włochów ośrodek narciarski, położony w kotlinie, wśród gęstych lasów iglastych. To także włoska stolica sportów zimowych i najbardziej prestiżowy kurort narciarski w Dolomitach. Corocznie na zawodach Pucharu Świata spotyka się tu śmietanka narciarzy alpejskich i snowboardzistów. W przeszłości bywali tu cesarzowa Sissi i cesarz Franciszek Józef. Ośrodek narciarski z ponad 100-letnią tradycją oferuje turystom dobrze przygotowane trasy, liczne możliwości uprawiania sportów (również ekstremalnych), luksusowe sklepy i butiki. Z kurortu rozciąga się wspaniały widok na granitowe bloki Presanella i stoki Gruppo di Brenta. Madonna di Campiglio to wymarzone miejsce na wyjazdy na narty nie tylko dla narciarzy i snowboardzistów, ale także miłośników atmosfery dużych luksusowych kurortów. W pobliskim Pinzolo znajduje się nieduży ośrodek narciarski odpowiedni dla rodzin z dziećmi. Ośrodki Madonna di Campiglio, Pinzolo oraz Val di Sole (Folgarida i Marilleva) objęte są wspólnym karnetem Superskirama Dolomiti który umożliwia dostęp do 380 km tras.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Madonna di Campiglio, Pinzolo, Dimaro, Folgarida – Marilleva i Croviana. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Madonna Di Campiglio:
  Ośrodek Madonna di Campiglio to 90 km wspaniałych tras, w tym jedna oświetlona nocą. Stoki na których położone są t ereny narciarskie są dostępne od wysokości 1550 m n.p.m. do 2600 m n.p.m. Ośrodek położony jest w otoczeniu pięknych gór Brenta oraz lodowców Adamello i Presanella. Mnogość górskich terenów otaczających miasteczko, które oddają do dyspozycji niezliczoną ilość tras oraz możliwość korzystania ze zjazdów o zróżnicowanym poziomie trudności sprawiają, że jest to jeden z najlepszych włoskich ośrodków zimowych. Najdłuższą trasą jest Groste mierząca 7 km długości z różnicą poziomów 1000 m. Tutaj urodził się i trenował alpejczyk Alberto Tomba.

  Pinzolo:
  Ośrodek narciarski Pinzolo w Alta Rendena posiada 13 nowoczesnych wyciągów, które obsługują 33 km tras na wysokości od 800 m n.p.m. do 2100 m n.p.m. Jest on położony 12 km od Madonny, ale został połączony nowym wyciągiem, który umożliwia łatwe przemieszczenie się między ośrodkami. Pinzolo jest zdecydowanie mniej zatłoczonym i gwarnym ośrodkiem, więc w zależności od nastroju i upodobań można wybrać między nim a bardziej tłoczną Madonną. Ostatnio ośrodek wzbogacił się o nowe trasy i wyciągi takie jak Clump i Brenta, które są w stanie spełnić wymagania narciarzy o różnych umiejętnościach. Połączony jest wspólnym karnetem i wyciągami z ośrodkami: Madonna di Campiglio, Marilleva oraz Folgarida.

  Folgarida-Marilleva:
  Ten osrodek narciarski znajduje się na terenie Val di Sole, jednak jest dogodnie połączony wyciągami z Madonną di Campiglio. Znajduje się na wysokości od 1270 m n.p.m. do 2180 m n.p.m. i oferuje 53 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności.

  Sprawdź oferty wyjazdów narciarski do Madonna di Campiglio na Travelplanet.pl

 • Warunki narciarskie


  Madonna di Campiglio:
  Stoki Madonny di Campiglio położone są na wysokości 1550 – 2550 m n.p.m., przez co dobre warunki narciarskie panują tu od grudnia do kwietnia. Niżej położone trasy są dośnieżane w miarę potrzeb.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Dla początkujących narciarzy warunki narciarskie w ośrodku są rewelacyjne, a do ich dyspozycji jest wiele szkółek narciarskich i ponad 300 instruktorów, którzy z chęcią pomogą przy stawianiu pierwszych „kroków” na nartach czy snowboardzie. Ilość oraz przygotowanie tras jest idealne, a wiecznie słoneczne stoki spełnią wymagania każdego.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Jest to idealne miejsce na wyjazd na narty dla osób o średnich umiejętnościach – w samej tylko Madonnie jest ponad 60 km tras czerwonych. Ich liczba i długość (najdłuższa ma ponad 7 km) jest całkiem spora, a odwiedzenie wszystkich może zająć nawet więcej niż dwa dni. Przepiękne nasłonecznione widokowe trasy są niesamowitym atutem ośrodka. Znajdują się tu także trasy FIS, na których się co roku odbywają się zawody Pucharu Świata.

  Narty dla zaawansowanych:
  Dla narciarzy o najwyższych umiejętnościach przygotowanych jest wiele tras. Wymagające są nie tylko te oznaczone kolorem czarnym. Dość trudna, zarazem najbardziej atrakcyjna jest pucharowa trasa zjazdowa FIS o nazwie 3-Tre. Swoich sił narciarze zaawansowani będą mogli spróbować na najtrudniejszej trasie Spinale Direttissima mierzącej 1,9 km, o spadku 600 m.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Freeriderzy powinni wybrać się na cudowne trasy na Spinale, gdzie można znaleźć kilka dobrych sekcji w puchu, a poniżej trasy między drzewami. Istnieje także legalna możliwość jazdy poza trasami z przewodnikiem. Należy pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem.

  Freestyle:
  W Madonnie przy słynnej trasie Grosè znajduje się ogromny Snowpark Ursus o powierzchni 70 000 m². Znajduje się w nim między innymi halfpipe, wiele skoczni, raili, boxów dostosowanych do każdego stopnia umiejętności oraz trasa do slalomu równoległego. Jest to jeden z pięciu najlepszych snowparków w całych Alpach. W rejonie znajdują się również trzy inne snowparki. Początkujący raiderzy lub wszyscy inni, którzy chcą podnieść swoje umiejętności w parku będą mogli liczyć na pomoc wielu wyspecjalizowanych instruktorów, u których można wykupić szkolenie.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Na potrzeby narciarstwa biegowego w Madonnie wydzielono teren Campo Carlo Magno, gdzie znajdują się zarówno trasy zarezerwowane na potrzeby szkółki, jak i oddzielne szlaki dla wyczynowców. Łącznie znajduje się tam ponad 22 km tras. Na terenie ośrodka obowiązuje karnet „Super Nordic Skipass”.
  Z kolei w Pinzolo mieści się ośrodek narciarstwa biegowego Pinzolo-Carisolo, gdzie do dyspozycji narciarzy oddanych jest 5 km tras. Szlaki wytyczono w pięknej Dolinie Sarca, która wspomagana jest armatkami śnieżnymi a dodatkowo jest oświetlena w nocy. Dostępne trasy mają różny stopień trudności, więc każdy może znaleźć tu cos dla siebie.

  Biegówki dla początkujących:
  Wydzielone trasy dla początkujących w Campo Carlo Magno oraz możliwość wypożyczenia nart biegowych.

 • Skipassy


  Free Ski w Madonna di Campiglio:
  Ośrodek narciarski co roku organizuje turnusy Free Ski, dzięki czemu turyści kupujący zakwaterowanie otrzymują karnet narciarski gratis. Free Ski w Madonna di Campiglio obowiązuje zazwyczaj w grudniu (czasami już pod koniec listopada) oraz na przełomie marca i kwietnia.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  W Madonnie jest ogromny wybór restauracji i barów, które oferują tradycyjną kuchnie włoską, a szczególnym specjałem są makarony w najróżniejszej postaci. Obowiązkowym punktem do zaliczenia w wieczornym życiu miasta jest legendarny bar après-ski "Ober 1". Równie znanym imprezowym miejscem spotkań są kluby „Cliffhanger” oraz „Des Aloes” Można tutaj w licznych barach, kawiarniach i restauracjach spotkać włoskich prominentów, a przy odrobinie szczęścia można natknąć się na takie sławy jak George Clooney!

  Aktywny wypoczynek:
  W miejscowości zsą także także inne rozrywki sportowe takie jak: kryty basen, lodowisko, rakiety śnieżne, wspinaczka po zamarzniętych wodospadach czy paragliding. Ciekawym sposobem na spędzenie czasu jest również romantyczna przejażdżka saniami z psim zaprzęgiem czy możliwość zwiedzenia okolicy konno. W niewielkiej odległości od Madonny w miasteczku Carderzone można skorzystać z kompleksu wód termalnych Terme Val Rendena - Fonte San Antonio. Ci, którzy poszukują dodatkowych wrażeń i przygód mogą spędzić noc w igloo w Parku Naturalnym Adamello-Brenta.

  Zwiedzanie:
  Madonna oraz Pinzolo urzekają średniowieczną architekturą, kościołami sięgającymi nawet XIII wieku. Warto się wybrać się na spacer po tych malowniczych miejscowościach.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Rokrocznie w Madonnie odbywają się zawody Alpejskiego Pucharu Świata, Mistrzostwa Świata w Snowboardzie oraz Mistrzostwa Świata we Freestyle’u Narciarskim. Zawody odbywają się wtedy, kiedy panują najlepsze warunki narciarskie, co z reguły ma miejsce w środku sezonu. W tym okresie część tras jest zamknięta, a w okolicy jest dużo więcej ludzi.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Ośrodek oferuje duży wybór tras dla dzieci z mnóstwem ruchomych dywanów (mat) oraz specjalnych wyciągów dla maluchów. W Madonnie jest wiele szkółek narciarskich prowadzonych przez instruktorów wyspecjalizowanych w technice zjazdowej, snowboardzie i narciarstwie biegowym.

  Rozrywka:
  Jest to bardzo dobre miejsce na wyjady na narty dla rodzin z dziećmi. Nie będą się one tu nudzić za sprawą rozmaitych atrakcji. W każdym hotelu znajdują się kluby dziecięce, gdzie najmłodsi mogą bawić się i rozrabiać razem ze swoimi rówieśnikami. Oprócz tego w Parku Adamello-Brenta dzieci mogą nauczyć się czegoś o naturze, dzięki górskim miniklubom. Pociechy mogą także spedzić czas na górskiej aktywności sportowej, specjalnych fermach dla zwierząt czy muzeach zaprojektowanych specjalnie dla najmłodszych. Dzieci czeka również zabawa na śniegu w wydzielonych strefach w Tana di Rendy i w Prato Matto a Prà Rodont w Piniolo.

  Opieka nad dziećmi:
  W ośrodku znajduje się przedszkole, istnieje także możliwość wynajęcia opiekunki.

 • Informacje dodatkowe


  • www.campiglio.com/
  • www.campiglioDolomiti.it
  • www.pinzolo.com

Włochy - prognoza pogody

 • Słonecznie
  32°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  clear sky%
  wilgotność:
  83%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1012hPa
  wiatr:
  208°   13 km/h
  wsch. słońca:
  05:46
  zach. słońca:
  20:58
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.19°C max.33°C
  opady:
  0.24 mm
  wiatr:
  177°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:47
  zach. słońca:
  20:57
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.18°C max.28°C
  opady:
  1.22 mm
  wiatr:
  9°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:48
  zach. słońca:
  20:55
 • Pochmurno
  min.16°C max.30°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  202°   11 km/h
  wsch. słońca:
  05:49
  zach. słońca:
  20:54
 • Słonecznie
  min.15°C max.30°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  217°   12 km/h
  wsch. słońca:
  05:50
  zach. słońca:
  20:53

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
0,0,3,7,12,15,18,17,14,9,3,0,5,9,13,16,22,26,28,28,24,17,10,6,2.5,4.5,8.0,11.5,17.0,20.5,23.0,22.5,19.0,13.0,6.5,3.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
3566781097433
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
47,43,56,68,81,98,62,87,64,76,75,48,86,77,77,77,74,74,75,75,79,86,87,87
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
104814121198911129
Powered by: