Civetta

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 0
 • 12
 • 11
 • 3
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 2

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
80 km 32 km 42 km 6 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień43 - 48   €30 - 33   €
6 dni198 - 248   €139 - 174   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1320 km
homepage: www.skicivetta.commodules/news/
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Civetta

Civetta to jeden z największych ośrodków narciarskich regionu oferujący ponad 90 km tras o różnorodnej skali trudności. Trasy położone są na wysokości między 979 a 2100 m n.p.m. w malowniczej okolicy z przepięknymi krajobrazami. Jedną z najpopularniejszy jest oświetlona w nocy trasa Palafavera. Dużą atrakcją jest też Szlak Wielkiej Wojny, którego trasy wytyczone są z Alleghe do Malga Ciapela przez przełęcz Falzarego. Civetta wchodzi w skład objętego wspólnym karnetem megakompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, który łącznie oferuje ponad 1200 km tras. Ilośc i różnorodność tras czyni z tego ośrodka idealne miejsce na wyjazdy na narty.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Civetta, Alleghe, Caprile, Selva di Cadore i Colle Santa Lucia. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Ski Arena Civetta:
  Ośrodek narciarski Ski Arena Civetta jest przede wszystkim przeznaczony dla rodzin z dziećmi, a także wszystkich tych, którzy pragną podszkolić swoje umiejętności. W ośrodku do dyspozycji jest około 90 km tras, wśród których przeważają te szerokie i bezdrzewne. Trasy są położone w większości powyżej 1500 m n.p.m., dzięki czemu nie trzeba się martwić o dobre warunki śnieżne, tym bardziej, że Civetta dysponuje nowoczesnym systemem sztucznego naśnieżania.

 • Warunki narciarskie


  Civetta:
  Trasy tego ośrodka narciarskiego położone są na wysokości 1000 – 2100 m n.p.m., przez co dobre warunki narciarskie panują tu od grudnia do kwietnia. Stoki Civetty o ekspozycji południowej oraz te niżej położone są dodatkowo naśnieżane.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  W ośrodku Ski Arena Civetta panują doskonałe warunki dla początkujących narciarzy – zarówno tych starszych, jak i młodszych. Duża ilość szerokich tras oraz brak zalesienia powodują, że jest to idealne miejsce dla tych, którzy dopiero zaczęli swoją przygodę z nartami czy snowboardem. W Alleghe, Selva di Cadore i Zoldo można też znaleźć szkółki narciarskie.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Trasy czerwone zdecydowanie przeważają w ośrodku. Do dyspozycji narciarzy o średnich umiejętnościach przygotowano ponad 40 km tras. Narty w Ski Arena Civetta będą więc dla nich przyjemnością.

  Narty dla zaawansowanych:
  Ski Arena Civetta nie jest najlepszym ośrodkiem dla doświadczonych narciazy, aczkolwiek znajdują się tu 3 trasy, które powinny sprostać ich wymaganiom. Jest jednak także wiele przepięknych i widokowych nartostrad, które warto odwiedzić bez względu na stopień zaawansowania. Można także skorzystać z innych ośrodków objętych karnetem Dolomiti Superski, które oferują znacznie więcej czarnych tras.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Nie jest to ośrodek przeznaczony dla freeriderów, ponieważ wszystkie trasy położone są poniżej linii drzew.

  Freestyle:
  W Civetta, koło krzesełka Cristelin, można znaleźć dość dobry snowpark z paroma skoczniami, railami oraz boxami o różnych stopniach trudności. Drugi, nieco mniejszy znajduje się koło Pra della Costa. Oba snowparki są przeznaczone raczej dla początkujących lub średniozaawansowanych freestylowców.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Narciarze biegowi mają do dyspozycji ponad 50 km tras, głównie w okolicach Zoldo i Selva di Cadore. Można tu znaleźć pętle o różnych długościach i stopniach trudności – od bardzo łatwych po te bardziej wymagające. W Zoldo znajduje się trasa, po której można biegać razem ze swoim czworonożnym pupilem.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  W Civetta jest wiele szałasów, barów i restauracji, do których można się wybrać na après-ski. Jednak, w odróżnieniu od innych kurortów, po zamknięciu tras jest tam raczej spokojnie. Z całą pewnością warto zasmakować atmosfery niewielkich lokali, w których wieczorem można się zrelaksować przy lampce wina lub kuflu piwa.

  Sporty zimowe:
  Wśród sportów zimowych najbardziej popularny jest tu hokej na lodzie. Zarówno w Zoldo, jak i w Alleghe czy Selva di Cadore znajdują się lodowiska, na których rozgrywane są mecze. Są one udostępniane również turystom. Fanom sportów ekstremalnych nie zabraknie atrakcji: możliwość wspinaczki po zamarzniętych wodospadach lub snowrafting.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Jest to idealny ośrodek dla dzieci z masą rozrywek na stoku, jak i po za nim. Przygotowano tu liczne trasy z postaciami z bajek i innymi atrakcjami specjalnie dla najmłodszych. Znajduje się tu też duża liczba szkół narciarskich oraz specjalnie dostosowanych ruchomych dywanów (mat), dzięki którym nauka jazdy wyda się najmłodszym jeszcze ciekawsza.

  Rozrywka:
  W ośrodku, koło trasy Piani di Pezze, znajduje się przeznaczony specjalnie dla najmłodszych kids park.

  Opieka nad dziećmi:
  W Civetta znajduje się aż 5 przedszkoli.

 • Informacje dodatkowe


  • www.promozoldo.it
  • www.skicivetta.com

Włochy - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady śniegu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  2°C
  opady:
  0.71 mm
  zachmurzenie:
  overcast clouds%
  wilgotność:
  92%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1012hPa
  wiatr:
  158°   9 km/h
  wsch. słońca:
  06:06
  zach. słońca:
  20:13
 • Przejściowe lekkie opady śniegu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.-3°C max.3°C
  opady:
  0.44 mm
  wiatr:
  163°   8 km/h
  wsch. słońca:
  06:04
  zach. słońca:
  20:15
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.0°C max.4°C
  opady:
  0.34 mm
  wiatr:
  175°   7 km/h
  wsch. słońca:
  06:03
  zach. słońca:
  20:16
 • Pochmurno
  min.2°C max.8°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  164°   7 km/h
  wsch. słońca:
  06:01
  zach. słońca:
  20:17
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.2°C max.14°C
  opady:
  0.2 mm
  wiatr:
  164°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:59
  zach. słońca:
  20:19

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-14,-14,-12,-10,-5,-2,0,0,-1,-5,-9,-12,-9,-9,-7,-5,-1,1,3,3,1,-1,-6,-9,-11.5,-11.5,-9.5,-7.5,-3.0,-.5,1.5,1.5,.0,-3.0,-7.5,-10.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
555455665543
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
111,117,142,155,149,129,152,127,108,118,112,123,71,73,85,88,88,88,91,87,83,79,79,80
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
151724232121231818162022
Powered by: