Adamello Ski już od 761 zł

Adamello Ski

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 0
 • 8
 • 19
 • 3
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
62.2 km 11 km 40.8 km 10.4 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień36 - 43   €24 - 32   €
6 dni155 - 216   €76 - 152   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: listopad - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1520 km
homepage: www.adamelloski.com
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Adamello Ski

Adamello Ski to ośrodek narciarski leżący u podnóża masywu Adamello i Presanella, które mieszczą się na wysokości ponad 3500 m n.p.m. Położenie w dolinie Val di Sole gwarantuje najlepsze nasłonecznienie oraz pewny śnieg - region słynie z najobfitszych opadów śniegu w całych Alpach. Doskonałe warunki śniegowe czynią to miejsce idealnym na wyjazdy na narty. Narciarze znajdą tutaj ponad 100 km świetnie przygotowanych tras, które obsługiwane są przez ponad 30 nowoczesnych wyciągów, mieszczących się na stokach narciarskich na wysokościach między 1260 m n.p.m. a 3554 m n.p.m. Ośrodek przeszedł wiele modernizacji wyciągów, poszerzenia oraz wydłużania tras. Tereny Ponte di Legno oraz Passo Tonale wchodzą w skład megakompleksu Superskirama Dolomiti, który umożliwia szusowanie po ponad 380 km tras.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Ponte di Legno:
  Ośrodek narciarski Ponte di Legno posiada ponad 70 km dobrze przygotowanych tras zjazdowych. Wszystkie są obsługiwane są przez 26 nowoczesnych wyciągów narciarskich. Najciekawszą trasą jest Paradiso, która ma aż 2,5 km, z której można podziwiać przepiękne widoki. Ośrodek połączony jest z trasami w Passo Tonale oraz Temu.

  Passo Tonale:
  Stoki ośrodka narciarskiego Passo Tonale znajdują się na wysokości między 1884 m n.p.m. a 3100 m n.p.m. Jest tutaj ponad 100 km tras które zadowolą zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Trasy z Passo Tonale sa połączone ze stokami w ośrodku narciarskim Ponte di Legno oraz Temu, do którego można dotrzeć malowniczymi trasami wśród jodłowych lasów. Stacja dzięki swemu położeniu jako pierwsza w kraju otwiera swoje stoki i wyciągi i jako ostatnia je zamyka.

  Temu:
  Temu jest małym ośrodkiem położonym na wysokości 1144 m n.p.m. Przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych narciarzy o wysokich umiejętnościach, którzy mogą swobodnie szusować po przepięknych, urokliwych trasach wśród lasów jodłowych. Ośrodek połączony jest z trasami w Passo Tonale i Ponte di Legno.

  Sprawdź ofert na narty w Adamello Ski na Travelplanet.pl

 • Warunki narciarskie


  Passo Tonale:
  Trasy położone są na wysokości 1121– 3016 m n.p.m., przez co dobre warunki narciarskie panują tu od listopada do kwietnia. Stoki o ekspozycji południowej oraz te niżej położone są dodatkowo naśnieżane.

  Ponte di Legno:
  Stoki wytyczono na wysokości 1121– 2120 m n.p.m., co gwarantuje dobre warunki narciarskie od listopada do kwietnia. Niżej położone trasy są dodatkowo naśnieżane.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  We wszystkich ośrodkach znajdują się trasy dla początkujących, lecz nie wszystkie są jednakowo łatwe. Odradza się początkującym ośrodek Temu, gdyż tamtejsze trasy są trudniejsze. Nasłonecznienie nartostrad oraz ich szerokość zadowolą nawet wybrednych narciarzy początkujących. Znajduje się tu także wiele szkół narciarskich.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Wszystkie ośrodki narciarskie spełnią wymagania narciarzy średniozaawansowanych. Można tu znaleźć malownicze i widokowe trasy wśród lasów, a także przepiękne szerokie i mocno nasłonecznione tereny.

  Narty dla zaawansowanych:
  Również narciarze zaawansowani znajdą tutaj coś dla siebie. Wśród lasów jodłowych Temu biegną przepiękne trasy, które to wymagają dużych umiejętności. Warto również udać się do Tonale i spróbować jazdy poza trasami.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Po stronie Passo Tonale jest wiele nieprzetartych szlaków dla freeriderów. Nie ma tutaj jednak specjalnie wyznaczonych czy polecanych tras. Co roku wielkie opady śniegu powodują, że tereny poza trasami wyglądają inaczej. Należy jednak pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem. Jazda jedynie na własną odpowiedzialność.

  Freestyle:
  W ośrodku Adamello Ski znajduje się całkiem przyjemny i spory snowpark z typowymi przeszkodami jak kickery, raile, boxy oraz rainbowy. Jest tu również wallride, idealny dla chcących spróbować namiastki halfpipu. Snowpark posiada własny wyciąg i przeznaczony jest raczej dla początkujących i średniozaawansowanych.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Ośrodek oferuje ponad 25 km tras do narciarstwa biegowego. W większości są one przeznaczone dla narciarzy o umiejętnościach podstawowych lub średniozaawansowanych.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Region stara się przyciągnąć gości nie tylko dobrze przygotowanymi trasami, ale też licznymi barami serwującymi mocne wina z doliny Valtellina. Jak na prawdziwy włoski kurort przystało nie zabraknie tu również restauracji czy pizzerii z tradycyjną włoską pizzą.

  Sporty Zimowe:
  Poza tradycyjnym narciarstwem i snowboardingiem ośrodek oferuje także teren przeznaczony do uprawiania skialpinizmu. Warto również spróbować chodzenia w rakietach śnieżnych w otoczeniu majestatycznych gór oraz przepięknej przyrody.

  Aktywny wypoczynek:
  Po nartach można skorzystać z ogólnodostępnego lodowiska oraz basenu. Są też dodatkowe atrakcje, jak choćby wycieczki saniami ciągniętymi przez husky i malamuty.

  Zwiedzanie:
  Mówiąc o historii Adamello warto wspomnieć o pierwszej wojnie światowej. Passo Tonale wyznaczało granicę pomiędzy Włochami i Austro-Węgrami, było więc punktem strategicznym. Do dziś zachowało się wiele śladów z tamtego okresu, jak okopy czy bunkry wojskowe, które można zobaczyć podczas spacerów po miasteczku lub wycieczek górskich. Dla tych, którzy nie przepadają za spacerami przygotowano Muzeum Forte Strino.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Do ciekawych wydarzeń z pewnością można zaliczyć coroczną imprezę podczas której Włosi pokazują turystom jak wyglądało narciarstwo alpejskie dawnej. Narciarze przebierają się wtedy w stroje ludowe oraz jeżdżą na tradycyjnych drewnianych nartach.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Jest to idealny ośrodek dla dzieci, z masą rozrywek na stoku a także poza nim. W ośrodku znajdują się szkoły narciarskie dla najmłodszych oraz specjalnie dostosowane ruchome dywany (maty), dzięki którym nauka jazdy będzie jeszcze ciekawsza.

  Rozrywka:
  Najciekawszą rozrywką dla najmłodszych jest park rozrywki Fantaski, w którym dzieci w każdym wieku mogą się bawić codziennie od rana do późnych godzin popołudniowych. W tym obszarze jest miejsce z pontonami do jazdy po śniegu i prawdziwe sanie, snow-tubing i różnego rodzaju gry oraz zabawy na śniegu. Park oferuje mini klub dla dzieci od 2 do 11 lat włącznie. Dzieci pod opieką personelu mini klubu mogą również korzystać z odkrytego placu zabaw.

  Opieka nad dziećmi:
  W ośrodku znajduje się również mini klub dla dzieci od 2 do 11 lat włącznie wraz z odkrytym placem zabaw.

 • Informacje dodatkowe


  • www.adamelloski.com

Włochy - prognoza pogody

 • Umiarkowane opady deszczu
  16°C
  opady:
  4.34 mm
  zachmurzenie:
  overcast clouds%
  wilgotność:
  90%
  widoczność:
  5364 km
  ciśnienie:
  1016hPa
  wiatr:
  156°   9 km/h
  wsch. słońca:
  05:30
  zach. słońca:
  21:16
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.5°C max.17°C
  opady:
  1.28 mm
  wiatr:
  187°   11 km/h
  wsch. słońca:
  05:31
  zach. słońca:
  21:16
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.6°C max.10°C
  opady:
  0.66 mm
  wiatr:
  115°   3 km/h
  wsch. słońca:
  05:31
  zach. słońca:
  21:16
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.8°C max.15°C
  opady:
  1.46 mm
  wiatr:
  230°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:31
  zach. słońca:
  21:16
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.9°C max.11°C
  opady:
  2.67 mm
  wiatr:
  199°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:32
  zach. słońca:
  21:16

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-15,-13,-8,-3,0,3,5,4,2,-1,-7,-12,-1,0,3,8,13,18,20,19,15,10,2,-1,-8.0,-6.5,-2.5,2.5,6.5,10.5,12.5,11.5,8.5,4.5,-2.5,-6.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
443357665444
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
38,36,51,56,71,88,105,109,88,82,67,50,82,77,73,74,73,73,72,75,77,76,82,81
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
108101214161215119139
Powered by: