Folgaria - Lavarone - Luserna już od 1044 zł

Folgaria - Lavarone - Luserna

Przewodnik narciarski: Włochy

Wyciągi narciarskie:

 • 5
 • 9
 • 21
 • 0
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 2

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
61 km 8 km 45 km 8 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień36 - 40   €20 - 29   €
6 dni133 - 211   €66 - 148   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1490 km
homepage: www.montagnaconamore.it
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Folgaria - Lavarone - Luserna

Ośrodek narciarski Folgaria, Lavarone i Luserna jest idealnym miejscem na rodzinny wyjazd na narty. Leży w samym środku południowo-wschodniego Trentino. W ośrodku znajduje się ponad 120 km bardzo szerokich tras odpowiadającym wymaganiom każdego narciarza. Znajdują się tutaj również szlaki prowadzące między fortecami z II Wojny Światowej oraz trasy z zapierającymi dech w piersiach widokami na szczyty alpejskie. Jeden skipass obejmuje 3 połączone ze sobą ośrodki narciarskie. Ośrodek jest częścią megakompleksu narciarskiego Superskirama Dolomiti, który w ramach jednego karnetu oferuje ponad 370 km tras zjazdowych.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Folgaria, Lavarone i Luserna. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Folgaria:
  Ośrodek narciarski Folgaria dysponuje ponad 75 km doskonale przygotowanymi trasami. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano bardzo szerokie trasy o każdym stopniu zaawansowania. Nowoczesna infrastuktura i słoneczne stoki sprawiają, że jest to idealne miejsce dla wszystkich narciarzy.

  Ski Center Lavarone:
  W ośrodku jest ponad 25 km świetnie przygotowanych tras zjazdowych położonych na wysokościach między 1180 m n.p.m. a 1600 m n.p.m., gdzie każdy narciarz powinien znaleźć coś dla siebie. Jednak najwięcej tras i radości z jazdy mogą czerpać narciarze, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym sportem.

  Luserna:
  Ten ośrodek narciarski dysponuje ponad 35 km tras przeznaczonych wyłącznie dla narciarzy biegowych w ośrodku Milegrobbe.

  Zobacz oferty na wyjazdy narciarskie do Folgaria Lavarone na Travelplanet.pl

 • Warunki narciarskie


  Folgaria, Lavarone i Luserna:
  Stoki tych ośrodków położone są na wysokości 1100 – 2050 m n.p.m., przez co dobre warunki narciarskie panują tu od grudnia do kwietnia. Niżej położone trasy są dośnieżane w miarę potrzeb.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Ośrodek idealnie nadaje się dla narciarzy początkujących, ze względu na sporą ilość łatwych tras. Jest tu nawet rozgraniczenie na ostrzejsze i łagodniejsze trasy dla początkujących. Szczególnie polecanym miejscem są stoki Folgarii.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Ośrodek jest doskonałym miejscem na wyjazdy na narty dla narciarzy o średnich umiejętnościach. Tras dla średniozaawansowanych w ośrodku jest najwięcej. Ośrodek oferuje aż 40 km dobrze przygotowanych stoków widokowych. Narciarze o średnich umiejętnościach nie będą mieli na co narzekać, ponieważ różnorodność tras jest duża, a panoramy alpejskich szczytów wprawiają w zachwyt.

  Narty dla zaawansowanych:
  Narciarze zaawansowani nie mają do dyspozycji zbyt wielu tras, ale też znajdą coś dla siebie. W sumie ośrodek oferuje 9 km czarnych szlaków. Szczególnym wyzwaniem jest trasa nr 6 z Serrady do Fondo Grande.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Dzięki różnorodnemu ukształtowaniu terenu można tu jeździć po ciekawych obszarach. Niebezpieczeństwo wypadku zostało zminimalizowane przez zastosowanie nowoczesnych zabezpieczeń na stokach. Na narciarzy czeka wiele tras pośród świeżo opadłego puchu. Znaleźć tu można tu również sporo naturalnych uskoków doskonałych do wykonywania akrobacji. Legalna jazda poza trasami możliwa jest tylko z przewodnikiem. Należy pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem (nawet do 500€), a w razie podcięcia lawiny – nawet więzieniem.

  Freestyle:
  W ośrodku są dwa nowoczesne, ale skromne snowparki z typowymi przeszkodami jak boxy czy raile, skocznie dla narciarzy i snowboardzistów o podstawowych umiejętnościach.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Ośrodek Folgaria - Lavarone - Luserna to prawdziwy raj dla narciarzy biegowych! Region posiada aż trzy ośrodki narciarstwa biegowego: w Pasa Coe, Forte Cherle i Millegrobbe. Wszystkie znajdują się kilka minut od miejscowości, można tam dotrzeć za pomocą skibusów i pociągów śnieżnych.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Najciekawszą ofertę après-ski posiada Folgaria; są tu zarówno przytulne winiarnie, gdzie można skosztować wielu rodzajów tego trunku, jak i tętniące życiem puby. Dwie pozostałe miejscowości również posiadają dobre zaplecze gastronomiczne, jednak nie są to typowe ośrodki, gdzie ludzie bawią się do białego rana.

  Aktywny wypoczynek:
  W Folgarii przygotowano mnóstwo atrakcji. Turyści do dyspozycji mają lodowisko, halę sportową (gdzie w lecie trenują włoscy pierwszoligowi koszykarze przygotowując się do sezonu) oraz basen miejski. Ciekawą atrakcją jest tor saneczkowy. W miejscowości warto wypożyczyć sprzęt wspinaczkowy czy rakiety śnieżne, dzięki którym można jeszcze bardziej uatrakcyjnić zimowy urlop.

  Zwiedzanie:
  Poza szusowaniem na stokach można w ośrodku można znaleźć całą masę miejsc, do których warto się wybrać. Jest to między innymi ogród botaniczny prezentujący roślinność górską. Jednym z ciekawszych muzeów jest House Museum Cirillo Grott, czyli dom wybitnego włoskiego artysty, gdzie obecnie mieści się galeria sztuki oraz skromne muzeum poświęcony twórcom związanym z Dolomitami. Dla najmłodszych przygotowane jest muzeum miodu i pszczół.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Folgaria jest rejonem w którym odbywa się cała masa ciekawych wydarzeń. Głównie są to zawody sportowe. Dla dzieci przygotowywane jest trofeo topolino, czyli pięciodniowe zawody w narciarstwie alpejskim. Corocznie odbywają się tu zawody w kolarstwie górskim oraz zawody jeździeckie. Włosi bardzo cenią sobie swoje dziedzictwo i w związku z tym często organizują imprezy, które mają na celu podkreślenie piękna Dolomitów oraz przypomnienie historii ludzi zamieszkujących te rejony wcześniej. Co roku ma miejsce także futurystyczny festiwal Carnevale d’autore’ ku pamięci malarza Fortunato Deparo (Serrada).

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Ośrodek jest idealnym, spokojnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Dysponuje szkółkami narciarskimi prowadzonymi przez wyszkolonych instruktorów.

  Rozrywka:
  W miejscowości znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz specjalny baby park.

  Opieka nad dziećmi:
  W ośrodku znajdzuje się przedszkole. Można także skorzystać z opieki nad dziećmi na stoku oraz poza nim.

 • Informacje dodatkowe


  • www.folgarialavaroneluserna.it/it/
  • Zniżki na dzieci w wypożyczalniach.

Włochy - prognoza pogody

 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  26°C
  opady:
  2.94 mm
  zachmurzenie:
  overcast clouds%
  wilgotność:
  68%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1011hPa
  wiatr:
  199°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  21:10
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.14°C max.29°C
  opady:
  1.35 mm
  wiatr:
  180°   11 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  21:11
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.14°C max.17°C
  opady:
  3.65 mm
  wiatr:
  150°   1 km/h
  wsch. słońca:
  05:25
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.16°C max.22°C
  opady:
  0.75 mm
  wiatr:
  177°   1 km/h
  wsch. słońca:
  05:26
  zach. słońca:
  21:11
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.15°C max.21°C
  opady:
  0.87 mm
  wiatr:
  324°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:26
  zach. słońca:
  21:11

klimat w Włochy

Włochy - kiedy na wakacje?

 • Na letnie wczasy do Włoch można wybrać się od maja do października. Prawie w całym kraju temperatury przekraczają wtedy 20 ºC.
 • Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy to termometry często wskazują powyżej 30 ºC. Bardzo ciepło jest także w czerwcu i wrześniu.
 • Temperatura wody wzrasta do 20 ºC już w czerwcu. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy być pewni, że morze wzdłuż całego wybrzeża będzie cieplejsze jeszcze o kilka stopni Celsjusza. Natomiast w październiku temperatura wody w regionach północnych spada poniżej 20 ºC.
 • Zwiedzanie włoskich zabytków najlepiej zaplanować na późną wiosnę i wczesną jesień.

Klimat Włoch charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, z wyraźnym podziałem na północ i południe oraz niziny i góry. Lato w całym kraju jest słoneczne i upalne, zwłaszcza na południu oraz w rejonie Sardynii i Sycylii. Zarówno na północy, jak i na południu, możemy wtedy spodziewać się gwałtownych burz. Na południe od Rzymu występuje także gorący i wilgotny wiatr znad Afryki, zwany sirocco. Warto pamiętać, że w sierpniu Włosi wyjeżdżają na wakacje, więc wiele miast pustoszeje, a zapełniają się plaże. Okres deszczowy we Włoszech przypada przeważnie na wiosnę i jesień. Zima na północy jest chłodna, a w górach mroźna i śnieżna. Na południu ta sama pora roku przebiega łagodnie, za to z dużą ilością opadów.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
0,0,3,7,12,15,18,17,14,9,3,0,5,9,13,16,22,26,28,28,24,17,10,6,2.5,4.5,8.0,11.5,17.0,20.5,23.0,22.5,19.0,13.0,6.5,3.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
3566781097433
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
47,43,56,68,81,98,62,87,64,76,75,48,86,77,77,77,74,74,75,75,79,86,87,87
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
104814121198911129
Powered by: